Карта, яку тестують – це цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». Мета створення мапи — збір та облік даних про вже наявну велосипедну інфраструктуру столиці в єдиному цифровому інформаційному реєстрі. Дані збиратимуть для того, аби оцінити та надалі спрогнозувати розвиток велосипедної інфраструктури міста, передбачити планувальні рішення. Ресурс мапи можуть використовувати як містяни, так і міська влада.
Як зароджувалася ідея щодо створення веломапи
Упродовж 2017 року команда дослідників займалася пошуком та класифікацією вже наявних міських об’єктів велоінфраструктури, щоб проінформувтаи киян про актуальний стан велосипедної ситуації у місті. Потім розробники ретельно нанесли на мапу велодоріжки та велосмуги, рекреаційні маршрути з ґрунтовим покриттям дороги, а також смуги громадського транспорту, де дозволено рух велосипедом. Також позначили будівлі з велосипедними парковками, кафе, ресторани, магазини, бізнес-центри, навчальні заклади, парки, сквери та житлові споруди. Наразі акцентуютль увагу на побудові нових велодоріжок та розширенні мережі веломаршрутів.
Сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у столиці становить 58 км. Загальна довжина смуг громадського транспорту, де з серпня 2017 року дозволено рух на велосипеді, – 12 км. Кількість місцевих локацій з облаштованими велосипедними парковками – 456.
Дослідники вивчали не лише заклади з велопарковками, а і їх направлення. І перші результати невтішні — заклади культури та освіти: ВУЗи, музеї, галереї тощо наразі не бачать велосипедистів як своїх потенційних відвідувачів. Аналогічно й з бізнес-центрами, готелями, багатоповерховими житловими будинками тощо. Зібрані дані можна використовувати для аналізу, виявлення закономірностей та напрямків розвитку, а також для ухвалення рішень щодо велосипедної інфраструктури міста.
Мапа доступна за посиланням.
Додамо, що у Вінниці незабаром з’явитьсяУ Вінниці з’явиться система муніципального велопрокату система муніципального велопрокату.