«Зелені лінії» будуть чітко визначати ті території – зелені зони, де ні за яких обставин не можна буде будувати. Таким чином планують зробити генеральні плани українських міст більш захищеними від можливих незаконних забудов. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час спільного брифінгу з Віце-прем’єром-міністром Геннадієм Зубком «Першочергові зміни і нововведення до ДБН» в Українському кризовому медіа-центрі.
Як «працюватимуть» нововведені зміни
Введення «зелених ліній» обмеження забудови також сприятиме збереженню цінних озеленених територій і гармонізації міського простору для комфорту людей. Оновлений ДБН буде затверджений найближчим часом.
Проект ДБН «Планування і забудова територій» розроблено на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України» тощо.
Нагадаємо, що в українській столиці має з’явитисяВ українській столиці з’явиться 21 новий сквер 21 новий сквер. Створення нових скверів забезпечить законні права та інтереси містян, сприятиме підвищенню рекреаційної привабливості столиці, збереженню зелених насаджень, розвитку зелених зон та позитивному впливу на соціально-культурний розвиток громадян. А статус ландшафтного заказника вже надали земельним ділянкам, що розташовані навколо озера Радунка у Дніпровському районі столиці. Передбачається, що це вбереже територію від можливих забудов.