fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

У ЄС створюють кодекс для соціальних мереж

U JeS stvorjujuť kodeks dlja sociaľnyh merež
Робоча група Європейської комісії, створена для боротьби з фейковими новинами, запропонувала створити Кодекс принципів для онлайн-платформ та соціальних мереж. Про це повідомляється у прес-релізі на сайті Європейської комісії
Roboča grupa Jevropejśkoї komisiї, stvorena dlja boroťby z fejkovymy novynamy, zaproponuvala stvoryty Kodeks pryncypiv dlja onlajn-platform ta sociaľnyh merež. Pro ce povidomljajeťsja u pres-relizi na sajti Jevropejśkoї komisiї
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Робоча група високого рівня у складі 39 експертів – представників громадянського суспільства, соціальних мереж, новинних організацій, журналістів та дослідників – була створена для консультацій Комісії щодо оцінки масштабу фейкових новин в інтернеті. Єврокомісія намагається з’ясувати, які виклики для демократичних країн становить дезінформація та шукає шляхи їх подолання. Задумалися над створенням спеціального кодексу для соціальних мереж.  Про що йдеться у звіті європейських експертів . У звіті експерти навмисно уникали терміну фейкові новини, вважаючи, що він не охоплює складність проблеми дезінформації, яка також включає контент, що змішує фальшиву інформацію з фактами. Група незалежних експертів виступила за створення Кодексу принципів, який інтернет-платформи та соціальні мережі повинні зобов’язатися виконувати. Серед 10 ключових принципів, викладених в звіті, онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість, пояснюючи алгоритм відбору новин. У співпраці з європейськими новинними агентствами соцмережам також пропонується вжити ефективних заходів для поліпшення видимості новин, яким варто довіряти, та полегшити доступу користувачів до них. Група рекомендує заохочувати медіаграмотність для боротьби з дезінформацією, розробити інструменти, що дозволяють користувачам мережі і журналістам боротися з неправдивою інформацією. Рекомендації робочої групи увійдуть в документ щодо боротьби з дезінформацією, який весною підготує Єврокомісія. Нагадаємо, що нещодавно презентували гру, яка дозволить розрізняти фейкові новини. Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде вакцинувати громадськість проти засилля дезінформації. Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об’єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.
Реклама 👇 Замовити

Робоча група високого рівня у складі 39 експертів – представників громадянського суспільства, соціальних мереж, новинних організацій, журналістів та дослідників – була створена для консультацій Комісії щодо оцінки масштабу фейкових новин в інтернеті. Єврокомісія намагається з’ясувати, які виклики для демократичних країн становить дезінформація та шукає шляхи їх подолання. Задумалися над створенням спеціального кодексу для соціальних мереж. 

Про що йдеться у звіті європейських експертів 

У звіті експерти навмисно уникали терміну «фейкові новини», вважаючи, що він не охоплює складність проблеми дезінформації, яка також включає контент, що змішує фальшиву інформацію з фактами. Група незалежних експертів виступила за створення Кодексу принципів, який інтернет-платформи та соціальні мережі повинні зобов’язатися виконувати. Серед 10 ключових принципів, викладених в звіті, онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість, пояснюючи алгоритм відбору новин.

У співпраці з європейськими новинними агентствами соцмережам також пропонується вжити ефективних заходів для поліпшення видимості новин, яким варто довіряти, та полегшити доступу користувачів до них. Група рекомендує заохочувати медіаграмотність для боротьби з дезінформацією, розробити інструменти, що дозволяють користувачам мережі і журналістам боротися з неправдивою інформацією. Рекомендації робочої групи увійдуть в документ щодо боротьби з дезінформацією, який весною підготує Єврокомісія.

Нагадаємо, що нещодавно презентувалиУ ЄС створюють кодекс для соціальних мереж 1Мобільна гра навчить розрізняти фейки гру, яка дозволить розрізняти фейкові новини. Вчені сподіваються, що завдяки грі вийде «вакцинувати» громадськість проти засилля дезінформації. Гравці Bad News повинні нарощувати кількість підписників у Twitter, спотворюючи правду, поширюючи фейки, розділяючи об’єднаних та відволікаючи увагу. Водночас вони повинні не втрачати довіру своєї аудиторії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: