ПАТ «Укргідроенерго» має намір побудувати навколо водосховищ сонячні станції загальною потужністю 80 МВт. Як зазначає генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, наразі держкомпанія замовила розробку техніко-економічного обґрунтування для їхнього зведення.
Чому вирішили будувати сонячні станції
Всього на території України розташовані кілька тисяч великих і малих гідротехнічних споруд. Але економічно ефективний гідропотенціал використовується на рівні трохи більше 60%. Тобто від своїх водних ресурсів українці могли б отримувати 17,5 млрд кВт/год, а отримують лише близько 11 млрд кВт/год. в Україні збільшується споживання електроенергії і зростає частка альтернативної енергетики, а це вимагає збільшення регулюючих потужностей. Частка гідроенергетики в загальному балансі при нинішньому розвитку економіки і для промислової безпеки повинна становити 15,5%.
На сьогодні дефіцит регулюючих потужностей вже становить 1200 МВт. Сонце і вітер — це нерегульовані джерела генерації. Вони не можуть згладжувати піки споживання, для цього необхідні мобільні регулюючі потужності гідроенергетики і теплової генерації. Коли ГАЕС виконують функцію регулювання, то вони забирають цю функцію у тепловій генерації. Йде економія більш 250 млн кубів газу і понад 1 млрд тонн вугілля в рік, що впливає на зменшення тарифу.
Ми розробляємо проект з будівництва сонячних станцій на 80 МВт. У нас є площі навколо водосховищ, вони мають охоронювану зону, можливість підключення до загальної електромережі.
Ігор Сирота, генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго»