У Берліні почалося тестування системи автоматичного розпізнавання облич. 250 добровольців згодились для участі у проекті, що триватиме 6 місяців. Проект стартував у вівторок, 1 серпня — і системі належить збільшити рівень безпеки на німецьких вулицях.
Як працює система
Кожен учасник проекту надав 2 фото, а також своє ім’я для збереженні в системі. Три камери спостереження, встановлені на вході, виході і ескалаторі берлінської залізничної станції Зюдкройц, будуть вести зйомку перехожих, а спеціальна комп’ютерна програма — зіставляти обличчя на записах зі збереженими в базі даних фотографіями.
В ході другої тестової фази система повинна визначати підозрілі предмети (наприклад, покинуті валізи), і повідомляти про них. Експерти із захисту даних розцінюють техніку для розпізнавання облич як приклад порушення основного права на інформаційне самовизначення.
Нова техніка покликана, зокрема, ідентифікувати розшукуваних злочинців і тим самим підвищити безпеку в громадських місцях. Це повинно лякати правопорушників, допомагати в розслідуванні злочинів, а також підвищити у громадян почуття безпеки.
Томас де Мезьєр, міністр внутрішніх справ Німеччини
Інші зміни у Німеччині
НІмеччина не лише турбується про безпеку у громадських місцях, але й впроваджує інші зміни. Зокрема — в енергетиці. В рамках ініціативи уряду Німеччина вклала значні коштиНімеччині вдалося забезпечити 85% енергії з альтернативних джерел в поновлювані джерела енергії по переходу від викопного палива і ядерної енергетики до низьковуглецевої. Повний перехід до екологічно безпечних, надійних і доступних джерел енергії планується до 2050 року. Інвестиції в у таку енергетику були настільки успішними, що протягом декількох годин в неділю ціни на електроенергію впали до мінусових значень, оскільки поновлювані джерела забезпечили перевищення попиту.