fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

$5 за грам: На Півдні України вирощують шафран — найдорожчу у світі спецію

$5 za gram: Na Pivdni Ukraїny vyroščujuť šafran — najdorožču u sviti speciju
Цибулини шафрану висаджують у червні-липні, а в жовтні-листопаді вони зацвітають на 10-15 днів. Цікаво, що чим швидше збереш і висушиш приймочки, там кращою буде якість приправи та вищою ціна
Cybulyny šafranu vysadžujuť u červni-lypni, a v žovtni-lystopadi vony zacvitajuť na 10-15 dniv. Cikavo, ščo čym švydše zbereš i vysušyš pryjmočky, tam kraščoju bude jakisť prypravy ta vyščoju cina
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В селі Любимівка на Херсонщині віднедавна почали вирощувати найдорожчу у світі спецію. Олег Демченко одним із перших в Україні вирішив засадити плантації шафранового крокусу. Один грам сушених червоних приймочок квітів на нашому ринку коштує $5, а на світовому — вдвічі дорожче. На часі дізнатися більше про шафран. Як функціонує бізнес із сушеними квітами. Фермер розповідає, що вирощувати шафранові крокуси неважко: вони невибагливі, посухостійкі та прибуткові. Цибулини квітів висаджують у червні-липні, а в жовтні-листопаді вони зацвітають на 10-15 днів. Цікаво, що чим швидше збереш і висушиш приймочки, там кращою буде якість приправи та вищою ціна. На невеличкій грядці без особливих зусиль можна заробити від 30 до 60 тис грн. Чому шафран такий дорогий. У світі виробляють лише 300 тонн таких спецій переважно в Ірані та Афганістані. Першого сезону з 1 га можна зібрати майже 4 кг врожаю, а в наступні — від 8 до 16. За кг королівської приправи платять €1,5-2 тис. І найприємніше, щоб виростити й зібрати кілограм червоних приймочок, треба затратити лише 350 годин. Ми з дружиною зривали бутони крокусів вручну, це неважко. Двоє людей можуть зібрати врожай із площі 20 сотих га. У шафранових крокусах найцінніше лише червоні приймочки. Отож акуратно відокремлюємо їх і сушимо. До речі, ці квіти ростуть на одному місці до 8 років, і щосезону врожай збільшується.. . . Як на Півдні України розпочався цей бізнес. Садівний матеріал подружжя придбало в українсько-шведської сімї Боденів. Вони першими завезли екзотичні цибулинки в село й започаткували бізнес. Як виявилося, можна менше працювати на землі, а мати більший дохід.  Кілограм цибулинок коштує  €4,5, але витрати повністю окуповуються через 2 роки. Поки що великого попиту на королівську спецію в Україні немає. Олег Демченко переконаний, що це тимчасово, бо у сфери є велика перспектива.
Реклама 👇 Замовити

В селі Любимівка на Херсонщині віднедавна почали вирощувати найдорожчу у світі спецію. Олег Демченко одним із перших в Україні вирішив засадити плантації шафранового крокусу. Один грам сушених червоних приймочок квітів на нашому ринку коштує $5, а на світовому — вдвічі дорожче. На часі дізнатися більше про шафран.

Як функціонує бізнес із сушеними квітами

Фермер розповідає, що вирощувати шафранові крокуси неважко: вони невибагливі, посухостійкі та прибуткові. Цибулини квітів висаджують у червні-липні, а в жовтні-листопаді вони зацвітають на 10-15 днів. Цікаво, що чим швидше збереш і висушиш приймочки, там кращою буде якість приправи та вищою ціна. На невеличкій грядці без особливих зусиль можна заробити від 30 до 60 тис грн.

Чому шафран такий дорогий

У світі виробляють лише 300 тонн таких спецій переважно в Ірані та Афганістані. Першого сезону з 1 га можна зібрати майже 4 кг врожаю, а в наступні — від 8 до 16. За кг королівської приправи платять €1,5-2 тис. І найприємніше, щоб виростити й зібрати кілограм червоних приймочок, треба затратити лише 350 годин.

Ми з дружиною зривали бутони крокусів вручну, це неважко. Двоє людей можуть зібрати врожай із площі 20 сотих га. У шафранових крокусах найцінніше лише червоні приймочки. Отож акуратно відокремлюємо їх і сушимо. До речі, ці квіти ростуть на одному місці до 8 років, і щосезону врожай збільшується.

$5 за грам сушених квітів: на Херсонщині вирощують найдорожчу у світі спецію

Як на Півдні України розпочався цей бізнес

Садівний матеріал подружжя придбало в українсько-шведської сім’ї Боденів. Вони першими завезли екзотичні цибулинки в село й започаткували бізнес. Як виявилося, можна менше працювати на землі, а мати більший дохід.  Кілограм цибулинок коштує  €4,5, але витрати повністю окуповуються через 2 роки. Поки що великого попиту на королівську спецію в Україні немає. Олег Демченко переконаний, що це тимчасово, бо у сфери є велика перспектива.

Джерело: Expres.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: