fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

В Україні сьогодні відзначають День журналіста

V Ukraїni śogodni vidznačajuť Deń žurnalista
6 червня 1992 року Національна спілка журналістів України була прийнята до складу Міжнародної федерації журналістів. До свята ми підготували 5 цікавих фактів про журналістів та ЗМІ
6 červnja 1992 roku Nacionaľna spilka žurnalistiv Ukraїny bula pryjnjata do skladu Mižnarodnoї federaciї žurnalistiv. Do svjata my pidgotuvaly 5 cikavyh faktiv pro žurnalistiv ta ZMI
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  В Україні сьогодні відзначають День журналіста. Свято було впроваджено 25 травня 1994 року тодішнім президентом України Леонідом Кравчуком. На часі дізнатися більше про стан справ із роботою журналістів в Україні. Чому 6 червня обрано Днем журналіста. Дата святкування Дня журналіста — 6 червня — обрана, оскільки у цей день Національна спілка журналістів України була прийнята до складу Міжнародної федерації журналістів. 5 фактів про журналістику та ЗМІ. Праобразом газети вважають рукописні зведення новин за Юлія Цезаря. Тоді почали публікувати Діяння сенату, а потім Щоденні громадські дощечки, на яких записували хроніку подій. Найбільше у світі читають національну японську газету The Yomiuri Shimbun — щоденно 10 млн чоловік; 79% авторів американських газет — чоловіки. В Україні все виглядає навпаки: на журналістських факультетах майже 80% — жінки; У прагненні бути першою компанія ВВС заборонила своїм працівникам публікувати новини на сторінці в Twitter, не повідомивши перед цим колег про якусь подію; Історія платної телереклами розпочалася 1 липня 1941 року. В цей день у США по телебаченню був показаний 10-секундний ролик годинникової фірми Bulova Watch Company. Замовнику він обійшовся в $9. З професійним журналістів привітав Президент України Петро Порошенко. Премєр-міністр України Володимир Гройсман також опублікував своє привітання. Він зазначив, що саме завдяки засобам масової інформації ведеться суспільний діалог, формується порядок денний роботи влади, удосконалюються державні рішення, стають зрозумілими очікування людей.
Реклама 👇 Замовити

В Україні сьогодні відзначають День журналіста. Свято було впроваджено 25 травня 1994 року тодішнім президентом України Леонідом Кравчуком. На часі дізнатися більше про стан справ із роботою журналістів в Україні.

Чому 6 червня обрано Днем журналіста

Дата святкування Дня журналіста — 6 червня — обрана, оскільки у цей день Національна спілка журналістів України була прийнята до складу Міжнародної федерації журналістів.

5 фактів про журналістику та ЗМІ

  • Праобразом газети вважають рукописні зведення новин за Юлія Цезаря. Тоді почали публікувати «Діяння сенату», а потім «Щоденні громадські дощечки», на яких записували хроніку подій.
  • Найбільше у світі читають національну японську газету The Yomiuri Shimbun — щоденно 10 млн чоловік;
  • 79% авторів американських газет — чоловіки. В Україні все виглядає навпаки: на журналістських факультетах майже 80% — жінки;
  • У прагненні бути першою компанія ВВС заборонила своїм працівникам публікувати новини на сторінці в Twitter, не повідомивши перед цим колег про якусь подію;
  • Історія платної телереклами розпочалася 1 липня 1941 року. В цей день у США по телебаченню був показаний 10-секундний ролик годинникової фірми «Bulova Watch Company». Замовнику він обійшовся в $9.

З професійним журналістів привітав Президент України Петро Порошенко. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також опублікував своє привітання. Він зазначив, що саме завдяки засобам масової інформації ведеться суспільний діалог, формується порядок денний роботи влади, удосконалюються державні рішення, стають зрозумілими очікування людей.

Джерело: УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: