Онлайн-ЗМІ 2017 року — це зразок того, як змінюється журналістика у світі пост-правди та пост-контенту: де немає більше чіткого вододілу між новинарною та пояснювальною журналістикою, де за читача ведеться конкуренція між екранами діагоналлю у 42 дюйми і 6-дюймовими смартфонами і де досить часто критика заглушує позитивні зміни. Хоча наше сучасне життя — це реальність неперервних змін та безкінечних історій.
Україна 2017 року — частина цієї реальності. У нас стрімко змінюються назви вулиць, формат зовнішньої реклами, технології для повсякденного життя, можливості для туристів, способи того, як ми щодня дізнаємося новини; наші уподобання відносно того, що і як ми читаємо, де відпочиваємо і чого прагнемо. Зміни — це головна риса нашого часу. Можна скаржитися на перепони та проблеми, які із цим пов’язані — а можна знаходити і примножувати здобутки. Нам подобається робити друге.
Про що ми писатимемо
Запускаючи Na chasi, ми хочемо перенести цей дух змін та постійного руху та оновлення в український онлайн-простір. Ми обрали 4 ключових напрямки для себе — і для вас, наших читачів:
- Наука та технології, гаджети та винаходи (рубрика «Техно»)
- Стартапи та підприємництво, реформи законодавства та новини, які стосуються бізнесу; ділова література (рубрика «Бізнес»)
- Креативна економіка та індустрії, сучасна культура та медіа (рубрика «Креатив»)
- Розумні міста та сервіси економіки спільного користування (рубрика «Урбан»)
Ми розповідатимемо вам про перетворення та практики, котрі на часі. Ми говоритимемо із людьми, а не з брендами. Пропонуватимемо не нав’язливі нагадування та заклики, а цікаві історії та приклади тих, хто рухається у майбутнє сам і рухає цю країну, яку ми — хоч іноді і критикуємо, — але дуже любимо. Ключова наша ідея: жодної «зради» та політики, тільки можливості та інновації.
Структура сайту
Головна сторінка сайту поділена на окремі блоки. В центрі — стрічка новин. Правий та лівий стовпці — це авторські матеріали та переклади нашої редакції. Нижче від основного блоку — найпопулярніші матеріали за кількістю переглядів. Основною версією сайту є українська, але ми пропонуємо також версію українською латиницею — для чого це потрібно і чому це актуально, ви можете прочитати у нашому «Маніфесті української латинки». Основні категорії матеріалів — це статті, переклади, новини, дайджести, а також авторські колонки, огляди та тематичні спецпроекти.
Щоденно буде виходити від 7 до 10 новин та 2-4 статті, присвячені інноваціям, бізнесу, креативним індустріям в Україні. Не забуватимемо ми також і про світові тренди та перспективи. Окремим напрямком стане пояснювальна журналістика: цей формат подачі матеріалу ми впроваджуємо не лише у інформаційних картках та тематичних статтях, але й навіть у новинах. Крім того, одним із напрямків стануть тематичні серії та спецпроекти; приділимо час і створенню якісних україномовних лонгрідів та мультимедійних матеріалів. А тепер, коли же розповів про те, що ми робитимемо, на часі представити вам тих, хто допомагатиме у втіленні цих задумів та ідей у життя.
Наша команда
Добре відомий серед ІТ-спільноти в Україні та не лише, Олексій очолює Deco.agency і створив не один десяток упізнаваних дизайнів для онлайн-ЗМІ. Тепер він сам у ролі видавця та очільника медіапроекту.
Як співпрацювати із нами
Якщо у вас є пропозиція щодо тематичної серії, ведення регулярної авторської колонки чи публікації окремої статті, напишіть головному редакторові: [email protected]
Хочете співпрацювати із нами в якості позаштатного автора чи перекладача? Вмієте і любите продавати рекламу та спецпроекти? Чекаємо вашого листа із CV та короткою історією про себе: [email protected]
Хочете замовити рекламу, стати спонсором рубрики, сформувати бріф для спецпроекту чи іншого виду ділового партнерства? Вам слід писати сюди: [email protected]
Що робити, якщо щось не працює
Наш проект новий, і невиключено, що ви помітите на сайті якісь недоліки у верстці, дизайні чи роботі певних елементів на сторінках. Не поспішайте хвилюватися чи обурюватися: ми теж бачимо ці проблеми, усуваємо їх — і вже за декілька днів представимо вам додаткові цікаві можливості, нові елементи інтерфейсу. Сподіваємося, це зробить ваше використання Na chasi зручнішим та швидшим.
Долучайтеся до наших сторінок у соціальних мережах, не забудьте підписатися на нашу розсилку. На часі зміни — і ми готові до них. Що скажете, рушаємо разом?