👩‍💻Kiľkisť žinok v ukraїnśkomu IT zbiľšylasja v čotyry razy za 5 rokiv

Читати кирилицею
👩‍💻Kiľkisť žinok v ukraїnśkomu IT zbiľšylasja v čotyry razy za 5 rokiv

Za ostanni 5 rokiv kiľkisť žinok v ukraїnśkij IT-galuzi zrosla v čotyry razy — z 9 tysjač specialistok do majže 40 tysjač. Ci dani predstavyla kompanija GlobalLogic v analizi gendernogo balansu v industriї stanom na perše pivriččja 2019 roku.

Jaki rezuľtaty

V Ukraїni narazi 24% IT-specialistok, їhnja častka stabiľno zrostaje biľš niž na 16% v rik. Biľšisť z nyh zajmajeťsja testuvannjam programnogo zabezpečennja abo menedžmentom proektiv.

Častka testuvaľnyć i žinok na menedžerśkyh pozycijah u porivnjanni z čolovikamy-fahivcjamy v cyh naprjamkah stanovyť po 38%, a sered vsih rozrobnykiv 11% — žinky.

Ščo šče vidomo

Žinky vse častiše stajuť tehničnymy specialistkamy. Napryklad, na počatok 2019 roku tehnični ekspertky sklaly 89,5% vsih žinok, jaki spivpracjujuť z kompanijeju GlobalLogic (šče 5 rokiv tomu cej pokaznyk buv na rivni 62,6%). Z nyh testuvaľnyci — 54%, rozrobnyci — 40%. Šče 6% zajmajuťsja dyzajnom abo napysannjam tehničnyh tekstiv.

Za doslidžennjam McKinsey, 87% amerykanśkyh kompanij robljať dosjagnennja gendernogo balansu odnym z priorytetiv.

Čytajte takož pro te, ščo Minekonomiky gotuje?‍?Minekonomiky gotuje zminy do Trudovogo kodeksu: čitko vyznačať trudovi vidnosyny zminy do Trudovogo kodeksu: čitko vyznačať trudovi vidnosyny.