U Bilorusi školjari zmožuť vyvčaty ukraїnśku movu

Читати кирилицею
U Bilorusi školjari zmožuť vyvčaty ukraїnśku movu

Vže nezabarom biloruśki školjari zmožuť obyraty ukraїnśku movu jak fakuľtatyv.

Jak bulo uhvaleno vidpovidne rišennja

Na nacionaľnomu osvitńomu portali jdeťsja pro te, ščo meta vidpovidnoї programy — «formuvaty v učniv uminnja i navyčky normatyvnoї usnoї i pyśmovoї ukraїnśkoї movy, v osnovi jakyh elementarni znannja pro osoblyvosti ukraїnśkoї movy v porivnjanni z rosijśkoju ta biloruśkoju», a takož «rozvytok počuttja ljubovi i povagy do ukraїnśkogo narodu, interesu do jogo movy, kuľtury, literatury, zvyčaїv, tradycij».

Posoľstvo Ukraїny u Minśku vidznačaje, ščo ce vidbulosja u konteksti rozvytku spivpraci Ukraїny z Bilorussju u sferi osvity, pro ščo jšlosja na torišnih peremovynah pid čas pryїzdu prezydenta Oleksandra Lukašenka do Kyjeva.

Vykladačiv ukraїnśkoї movy ta literatury vže gotujuť na filologičnyh fakuľtetah v universytetah Minśka ta Bresta. U Minśku ta Gomeli narazi dijuť kursy ukraїnśkoї movy dlja doroslyh ta ditej, organizovani ukraїnśkoju diasporoju.

Nagadajemo, raniše my povidomljaly pro te, ščo USAID pidtrymaje 7 velykyh proektiv v Ukraїni. Programa «Dolučajsja!», ščo finansujeťsja USAID ta realizujeťsja Pact v Ukraїni, pidtrymaje 7 populjarnyh ukraїnśkyh festyvaliv, konferencij abo inšyh velykyh zaodiv z riznyh naprjamkiv na zabezpečennja dostupnosti ta pidvyščennja rivnja ekologičnosti.

Metoju proektivUSAID pidtrymaje 7 velykyh proektiv v Ukraїni je pidtrymka iniciatyv neprybutkovyh organizacij abo organizatoriv masštabnyh podij, ščo možuť pidvyščyty inkljuzyvnu ta/abo ekologičnu obiznanisť gromadjan, zabezpečyty dostupnu ta ekologičnu vidpovidaľnu infrastrukturu zahodu ta pozytyvnyj vplyv na povedinku vidviduvačiv.