Stancija nazyvajeťsja «Akademik Vernadśkyj». Do 1996 roku vona nosyla nazvu Faraday Station. Ce — jedyna ukraїnśka antarktyčna stancija, roztašovana na mysi Maryna ostrova Galindez za 7 km vid zahidnogo uzberežžja Antarktyčnogo pivostrova. Vona pracjuje cilyj rik i je meteorologičnoju ta geografičnoju observatorijeju.
Ščo varto znaty pro istoriju ćogo ob’jektu
Zasnovana u 1953 roci jak brytanśka stancija «Faradej», v ljutomu 1996 roku stancija bula prydbana Ukraїnoju za symvoličnu cinu v 1 funt sterlingiv u Velykobrytaniї. Nova nazva stanciї bula prysvojena na všanuvannja vydatnogo ukraїnśkogo naukovcja Volodymyra Vernadśkogo, peršogo prezydenta Nacionaľnoї Akademiї nauk Ukraїny.
Golovnym čynom vykorystovujeťsja cja baza dlja provedennja naukovyh doslidžeń na kontynenti. Zaraz vona pracjuje v ramkah Deržavnoї ciľovoї naukovo-tehničnoї programy provedennja doslidžeń v Antarktyci na 2011—2020 roky. Zgidno ćogo dokumentu, naukova zmina na stanciї zabezpečuje provedennja fundamentaľnyh ta prykladnyh naukovyh doslidžeń v Antarktyci ta vykonannja Ukraїnoju mižnarodnyh zobov’jazań vidpovidno do Dogovoru pro Antarktyku.
Jaki parametry maje stancija
Veś kompleks budiveľ vstanovleno na kam’janij osnovi ostrova Galindez. Biľšisť z nyh buly zvedeni protjagom 1979–1980 rokiv. Na terytoriї stanciї roztašovani:
- 2 moduli z nemagnitnogo materialu, de vstanovleni magnitometry;
- aerologičnyj paviľjon (vykorystovujeťsja takož jak garaž dlja čotyŕoh snigohodiv);
- budynočok laboratoriї;
- stara generatorna z dvoma holodyľnykamy, de rozmiščeno stoljarnu majsternju;
- budivlja avarijnoї bazy, jaka prystosovana pid sklad anten ta zapasiv produktiv.
U 1984 roci bulo sporudženo takož nevelykyj budynok avarijnoї bazy na pivostrovi za 9 km vid stanciї — tak zvanu «hatynu Rasmussena». Džerelom elektroenergiї na stanciї je try dyzeľgeneratory Broadcrown/Volvo-Penta, potužnistju 100 kVt kožen. Na stanciї pid čas zminy ekspedycij može pracjuvaty do 24 osib, a štat zymivnykiv stanovyť narazi 10 osib.
Ranišy my povidomljaly pro naukovi robotyUkraїnśki naukovci provodytymuť eksperymenty v CERN, jaki provodytymuť ukraїnśki včeni na bazi CERN.