U SŠA rozrobyly material dlja deševyh akumuljatoriv

Читати кирилицею
U SŠA rozrobyly material dlja deševyh akumuljatoriv

Doslidnyky pereviryly novyj material na zmenšenyh versijah litij-ionnyh batarej, a potim zarjadžaly i rozrjadžaly їh dlja vymirjuvannja produktyvnosti. Vony vyjavyly, ščo anody z novogo splavu pracjujuť v dva razy krašče, niž tradycijni anody z midi i grafitu.

Ščo vidomo pro novyj material

Protjagom bagaťoh rokiv, litij-ionni batareї masovogo vyrobnyctva spyralysja na grafit i miď dlja їh anodiv. I protjagom bagaťoh rokiv, doslidnyky šukaly aľternatyvni materialy, jaki mogly b podolaty obmežennja midi i grafitu za vartistju i obmeženoju mistkosti. V Universyteti štatu Tehas v Ostini stvoryly splav, dodavšy olovo bezposeredńo v aljuminij. Tym samym, inženeram vdalosja unyknuty dorogogo procesu nanesennja pokryttja šaramy. Potim z novogo splavu stvoryly nanostrukturovanu metalevu foľgu z jakoї i stvoryly anody. Okremo pidkresljujeťsja, ščo struktura z nanometrovyh častok olova ne rujnujeťsja pid čas roboty akumuljatora pry vzajemodiї z litijem. Nagadajemo, ščo včeni rozrobyly material, jakyj oholodžujeťsja vid soncja.

Pryčyna, po jakij ce pracjuje tak dobre, v tomu, ščo odyn z elementiv je aktyvnym, ce olovo, a inšyj, aljuminij, neaktyvnyj. Aljuminij stvorjuje providnu matrycju, v jakij utrymujeťsja olovo. Aljuminij zabezpečuje strukturu i elektryčnu providnisť, v toj čas, jak olovo vzajemodije z litijem pid čas zarjadky batareї.

Karl Kreder, doslidnyk z Universytetu štatu Tehas v Ostini