Jakščo urjad Tunisu najblyžčym časom shvalyť proekt budivnyctva, park maje staty najgrandioznišym proektom z eksportu elektroenergiїFinljandija gotova investuvaty u vyrobnyctvo energiї v Ukraїni. Vyroblenu sonjačnu energiju napravljatymuť na Maľtu, v Italiju i Franciju, vykorystovujučy pidvodni kabeli.
Jak funkcionuvatyme sonjačnyj park u Sahari
Golovnyj vykonavčyj dyrektor TuNur Kevin Sara zauvažyv, ščo jakščo jevropejśki urjady serjozno stavljaťsja do Paryźkoї ugody pro klimat, to neobhidno počaty importuvaty energiju z vidnovljuvanyh džerel. Narazi 60% pervynnoї energiї v Jevropi importujeťsja z Blyźkogo Shodu, jakyj prosto prodovžuje vykorystovuvaty vykopne palyvo. JeS vže rozgljadaje možlyvisť prysvojennja priorytetnogo statusu pidvodnogo kabelju, ščo z’jednuje Tunis z Italijeju, i TuNur očikuje, ščo budiveľni roboty počnuťsja do 2019 roku na pivdennomu zahodi Tunisu. Sonjačnyj park vtryči perevyščuvatyme rozmiry Manhettena. Vin vključatyme v sebe 200-metrovi bašty i sotni tysjač dzerkal, ščo vidbyvatymuť na nyh sonjačne svitlo. Nova SES stvoryť u Tunisi blyźko 20 tys robočyh misć. Dlja roboty sonjačnogo parku kompanija vykorystovuvatyme stični vody z miscevoї finikovoї plantaciї. Takož vyroblenu elektroenergiju gotovi postačaty i v merežu Tunisu, jakyj často stykajeťsja z її brakom.
My majemo namir počaty dostavku elektroenergiї na Maľtu do 2021 roku. Nastupnogo roku može buty prokladenyj peršyj z dvoh kabeliv v Italiju, a do 2024 roku dostavljaty energiju zmožuť i do Franciї.