Minošukač iz 3D predstavyly v Oslo

Читати кирилицею
Minošukač iz 3D predstavyly v Oslo

U NATO vvažajuť, ščo ukraїnśko-norveźkyj proekt tryvymirnogo minošukača, jakyj narazi spiľno rozrobljajeťsja včenymy, stane proryvom v nauci. Tehnologija dozvolyť dopomogty vyrišyty pytannja rozminuvannja v uśomu sviti. Pro ce v komentari zajavyla staršyj radnyk programy Deniz Beten v Oslo v hodi Informacijnogo dnja NATO. Na časi diznatysja biľše pro minošukač novogo typu.

Potencial novoї rozrobky

Proekt 3D minošukača v ramkah Informacijnogo dnja NATO predstavyv doktorant Norveźkogo universytetu nauky i tehnologij (NTNU) Jurij Vojtenko, jakyj je koordynatorom proektu i rozrobljaje programne zabezpečennja dlja pryladu. Vin rozpoviv, ščo nova tehnologija nadasť novi možlyvosti i urjadam kraїn v sferi rozminuvannja. V toj čas Beten povidomyla pro globaľnu važlyvisť rozrobky, adže cej proekt dozvolyť reaguvaty na duže skladni pytannja rozminuvannja ne tiľky v myrnyj čas, a j pid čas konfliktu. Narazi isnujuť ručni detektory, jaki majuť nevelyki ekrany, ale rozminuvannja z їh vykorystannjam zajmaje bagato času i ljudśkyh resursiv. Innovacijna tehnologija novoї rozrobky je proryvnoju v sferi čutlyvosti, oskiľky može znajty naviť plastyk. Takož na ekrani bude zobražennja vybuhovogo prystroju, ščo duže važlyvo. Povidomljajeťsja, ščo pislja zaveršennja proektu prava intelektuaľnoї vlasnosti buduť naležaty Ukraїni ta Norvegiї.

Podyviťsja, ščo vidbuvajeťsja pid čas operacij v Iraku i Syriї. Duže važlyvo maty možlyvisť znajty miny, očystyty ğrunt i budivli. My povynni zapobigty vtratam ljudśkyh žyttiv i zrobyty ce bezpečnym šljahom.

Deniz Beten

 

Ukraїnśku storonu v ramkah zahodu predstavljav tehničnyj dyrektor ukraїnśkogo agentstva z pytań perspektyv naukovyh rozrobok (UARPA) Danylo Sytnykov. Narazi rozpočaly napysannja programnogo zabezpečennja dlja rozrobky, ščo zajme 6-8 misjaciv. Pislja ćogo povynen buty vygotovlenyj doslidnyj prototyp dlja poľovyh vyprobuvań.