DOU.ua predstavyv portret ukraїnśkogo IT-fahivcja

Читати кирилицею
DOU.ua predstavyv portret ukraїnśkogo IT-fahivcja

Internet-resurs DOU.ua zibrav 8117 anket, ščob sklasty portret ukraїnśkogo ajtišnyka. Opytuvannja provodyťsja ne vperše, a u bagaťoh pytannjah ukraїnśki IT-fahivci projavyly stalisť.

Osoblyvosti ukraїnśkyh ajtišnykiv

Vik

Zagalom možna stverdžuvaty, ščo serednij vik IT-fahivcja 26-30 rokiv. Molodi specialisty (do 25) pracjujuť verstaľnykamy, netehničnymy fahivcjamy, dyzajneramy i rozrobnykamy. Ajtišnykiv vid 35 rokiv najbiľše sered top- i proektnyh menedžeriv, a takož sysadminiv.

Stať

Cogo roku žinok v IT-sferi pobiľšalo do 20%, a majže polovyna učasnyć opytuvannja maje dosvid roboty v IT ne biľše 2-h rokiv. Žinky najčastiše pracjujuť testuvaľnycjamy (26%), rozrobnycjamy (23%) i netehničnymy fahivčynjamy v sferi HR, PR, prodažu (21%).

Misto

66% IT-fahivciv prožyvajuť v Kyjevi, Harkovi ta Lvovi. Menše za vsih zadovoleni zarplatoju respondenty z Harkova, Vinnyci ta Zaporižžja.

Dosvid

Majže tretyna sysadminiv majuť dosvid roboty biľše 10 rokiv, a novačkiv v cij profesiї vśogo 4%. Sered rozrobnykiv 38% respondentiv majuť dosvid roboty v IT menše 2-h rokiv. A rozrobnykiv z 10-ričnym stažem tiľky 13%.

Zarplatnja

Cikavo, ščo biľšisť IT-fahivciv pry vybori novoї kompaniї v peršu čergu kerujuťsja zarobitnoju platoju.

 

Misce roboty

Kožen p’jatyj spivrobitnyk startapiv pracjuje viddaleno, todi jak v autsorsyngovyh i produktovyh kompanijah z domu pracjuje tiľky kožen 20-j spivrobitnyk. Najbiľše trudogolikiv sered top-menedžeriv i dyzajneriv. Najmenše pracjujuť frilansery.

Kar’jerni plany

Biľše polovyny rozrobnykiv i testuvaľnykiv čerez 5 rokiv bačať sebe seńjoramy abo lidamy. Menedžery proektiv i netehničnyh fahivci marjať kar’jeroju top-menedžeriv. Sami topy ne planujuť ničogo zminjuvaty u svoїj kar’jeri. I jakščo b ne potribno bulo zarobljaty groši, tiľky 12% rozrobnykiv pišly b z IT, a biľšisť zalyšylysja b pracjuvaty, ale menšu kiľkisť godyn.

Sim’ja i dim

U kožnogo treťogo ajtišnyka vse šče nemaje drugoї polovynky. Takož IT-fahivci ne pospišajuť zavodyty ditej — lyše u 5% respondentiv u vici do 25 rokiv je dytyna, pislja 30 rokiv dity je u 65%. Zate u ajtišnykiv z’javylosja trohy biľše kišok i sobak.

Zahoplennja

IT jak hobi prodovžuje vtračaty svoї pozyciї. Cogo roku profesijne zahoplennja vyjavylosja na 3-mu misci. Najbiľše učasnykam opytuvannja podobajuťsja proguljanky i č.Každyj četvertyj rozrobnyk ne zajmajeťsja sportom. Pry ćomu sered nyh tiľky polovyna ljubyť proguljanky na svižomu povitri.