Reklama

SpaceX zapustyť na orbitu bezpilotnyk

Читати кирилицею
SpaceX zapustyť na orbitu bezpilotnyk

Amerykanśka kompanija SpaceX zapustyť orbitaľnyj bezpilotnyj aparat X-37B. Poperedńo jogo polit zaplanovano na serpeń potočnogo roku.

Ščo vidomo pro X-37B

SpaceX vygrala tender na zapusk bezpilotnyka u amerykanśkoї kompaniї United Launch Alliance, jaka zdijsnjuvala vsi pusky X-37B do teperišńogo časuDva orbitaľnyh aparaty X-37B, jaki vže zdijsnjuvaly čotyry poľoty na orbitu, buly stvoreni amerykanśkym aviabudivnym koncernom Boeing. V cilomu bezpilotnyky provely v kosmosi 2085 dib.

Peršyj polit bezpilotnyka vidbuvsja v 2010 roci z kvitnja po grudeń. Drugyj polit tryvav z bereznja 2011 roku po sičeń 2012-go, tretij — z grudnja 2012 roku po žovteń 2014-go, a četvertyj — z travnja 2015 roku po traveń 2017-go.

Gabaryty kosmičnogo aparatu SpaceX

X-37B maje v dovžynu 8,8 m i rozmah kryla — 4,5 m. Zlitna masa bezpilotnyka, jakyj zdatnyj pislja povernennja z orbity zdijsnjuvaty posadku v režymi litaka, stanovyť blyźko 5 t. V perspektyvi taki aparaty majuť vykonuvaty rozviduvaľni zavdannja i rozpodiljaty na orbiti kosmični aparaty.

Za slovamy ministra VPS SŠA Hizer Vilson, skiľky aparat provede na orbiti ne utočnjujeťsja. Zapusk aparatu v kosmos zdijsnyť raketa-nosij Falcon 9.