Nimeččyna vstanovyla rekord u vprovadženi ponovljuvanyh džerel energiї. Ctijka energija vitru, soncja, biomasy ta gidroenergiї zabezpečyla rekordni 85 % vśogo energovyrobnyctva kraїny.
Ciny na elektroenergiju vpaly do minusovyh značeń
V ramkah iniciatyvy urjadu Nimeččyna vklala značni košty v ponovljuvani džerela energiї po perehodu vid vykopnogo palyva i jadernoї energetyky do nyźkovuglecevoї. Povnyj perehid do ekologično bezpečnyh, nadijnyh i dostupnyh džerel energiї planujeťsja do 2050 roku. Investyciї v u taku energetyku buly nastiľky uspišnymy, ščo protjagom dekiľkoh godyn v nedilju ciny na elektroenergiju vpaly do minusovyh značeń, oskiľky ponovljuvani džerela zabezpečyly perevyščennja popytu.
U planah — zakryty atomni elektrostanciї
Spožyvannja vugillja vpalo do rekordno nyźkogo rivnja. Telekanal Deutsche Welle povidomyv, ščo 30 kvitnja 2017 roku elektrostanciї, ščo pracjujuť na vugilli, buly zadijani lyše miž 15:00 ta 16:00 i vyrobljaly menše 8 GVt energiї. Ce značno nyžče їh maksymaľnoї produktyvnosti (blyźko 50 GVt). Do 2022 roku zaplanovano povnistju prypynyty vykorystannja jadernyh džerel energiї, a takož majže likviduvaty vykorystannja vykopnogo palyva.
Biľšisť energetyčnyh stancij, ščo pracjujuť na vugilli v Nimeččyni, naviť ne pracjuvaly v nedilju
Patrik Grajhen, Agora Energiewende
Podibni dni stanuť absoljutno normaľnymy do 2030 roku zavdjaky tryvalym investycijam urjadu v iniciatyvu Energiewende. Ambitni energetyčni peretvorennja kraїny sprjamovani na te, ščob ščonajmenše 80% vsijeї energiї prypadaly na ponovljuvani džerela energiї do 2050 roku. Pryčomu do 2025 roku promižni ciľovi pokaznyky povynni sklasty 35-40%, a do 2035 roku — 55-60%.