📸 Сервіс пошуку зображень CC Search – доступно 300 млн файлів

Čytaty latynkoju
📸 Сервіс пошуку зображень CC Search – доступно 300 млн файлів

Американська організація Creative Commons, яка підтримує вільне поширення творчого контента, вивела з бети свій пошуковик по фотографіях CC Search.

За словами розробників, у ньому вже є близько 300 млн зображень. Це результат спільної роботи інженерів Creative Commons і спільноти розробників-волонтерів.

cc search

? Які фото доступні

  • 19 колекцій, отриманих через відкриті API;
  • твори мистецтва з музеїв, таких як The Metropolitan Museum of Art;
  • графічний дизайн з таких сайтів, як Behance і DeviantArt;
  • фотографії з Flickr;
  • початковий набір 3D-дизайнів від Thingiverse.
"<span

Фото за запитом Київ

? Типи використання

Зображення, які знаходить пошуковик, поширюються під ліцензією Creative Commons. Типів таких ліцензій кілька, іноді в такому випадку потрібен дозвіл автора, іноді – забороняється використовувати зображення для отримання прибутку.

Суть в тому, що всі ліцензії передбачають безкоштовне використання. Умови ліцензії, які застосовуються до конкретного зображення, вказані прямо на фотографіях, ілюстраціях і дизайнерських роботах.

cc search

Фото за запитом Львів

Плани

Читайте також: Український переможець фотоконкурсу Leica — про те, навіщо Києву свій фотоярмарок

У майбутньому розробники планують розширити типи індексованого контента, наприклад, включити в результати аудіокниги, підручники, які доступні під ліцензіями Creative Commons.

Читайте також про те, що українцям пропонують створити«Місто з характером»: можна виграти навчання в одній з найкращих кіношкіл світу відео про характер свого міста та виграти навчання в одній із найкращих кіношкіл світу