Армія за 7 днів: гелікоптери для кордону та військова поліція за стандартами НАТО

Čytaty latynkoju
Армія за 7 днів: гелікоптери для кордону та військова поліція за стандартами НАТО

Є новини і на фронті дипломатичному: на військовій виставці в Індії українських фахівців зі сфери оборонно-промислового комплексу запрошують працювати із авіаносцями, які, до слова будувалися в Миколаєві. На Волині ж продовжують облаштовувати територію військового аеродрому для бригади тактичної авіації, яка вийшла у 2014 році із окупованого Кримського півострову. Крім того, триває реформування Військової служби правопорядку у військову поліцію, і все це відбувається за стандартами НАТО. Хочете дізнатися більше? Нумо до нашої військової добірки!

«Укроборонпром» поїхав на виставку озброєння в Азію

ДК «Укроборонпром» бере участь у Міжнародній виставці «Defence Services Asia». Це – один із найбільших в Азії форумів озброєння та військової техніки. Тематика виставки охоплює озброєння сухопутних військ, засоби протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби і зв’язку, авіаційну техніку, озброєння берегової охорони, бронетанкову техніку і артилерійські системи, військово-морську техніку та озброєння. У виставці беруть участь 4 державні спецекспортери, 5 підприємств-учасників.

Україною представлено зразок переносного протитанкового ракетного комплексу, макети БТР-4, БТР-3Е1 з бойовим модулем, броньований автомобіль, авіаційні ракети тощо. Цього року Defence Services Asia 2018 проходить в Куала-Лумпур з 16 по 19 квітня.

«Укроборонпром» поїхав на виставку озброєння в Азію

Прикордонники отримають вертольоти «Airbus Helicopters»

23 березня 2018 року відбулося підписання Заяви про наміри щодо розвитку двостороннього співробітництва між Міністерством внутрішніх справ України та Міністерством Європи і закордонних справ Франції. У її рамках вертолітний парк МВС мають поповнити 55 машин компанії «Airbus Helicopters». 24 із них надійдуть у підрозділи Державної прикордонної служби.

Сучасні функціональні 5-місні вертольоти «Airbus Helicopters» доцільно використовувати в охороні державного кордону. 24 літальних апарати будуть розміщуватись по всій лінії кордону, на 14 точках базування.

Прикордонники отримають вертольоти «Airbus Helicopters»

Індія запросила до співпраці українських військових фахівців для роботи із авіаносцями

2 квітня 2018 Генеральний директор ДК «Укроборонпром» у рамках DefExpo-2018 зустрівся із командувачем ВМС Республіки Індія.

Сторони обговорили подальшу участь підприємств українського оборонно-промислового комплексу у модернізації та розвитку індійського флоту. Ішлося про продовження поставок та налагодження спільного виробництва газотурбінних двигунів, обслуговування українськими спеціалістами авіаносця «Вікрамадітья». Його збудовали свого часу на суднобудівному заводі Миколаєва.

Індія запросила до співпраці українських військових фахівців для роботи із авіаносцями

На Волині розбудовують аеродром для авіабригади

У листопаді минулого року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про передислокацію 204 бригади тактичної авіації, яка вийшла з окупованого Криму, з аеродрому «Кульбакіне» на аеродром «Луцьк» до кінця 2018 року. У 2014-му цей аеродром відновив свою роботу у військових цілях. Трохи пізніше там розпочали ремонтно-відновлювальні роботи, спочатку силами авіаційної комендатури та окремого інженерного батальйону. У 2016 році там замінили штучне покриття злітно-посадкової смуги.

На 2018 рік сплановано подальше будівництво, ремонт і відновлення інфраструктури. Тут будуватимуть споруди для ескадрилей, чергової ланки, авіаційних ТЕЧей, вартового приміщення, командно-диспетчерського пункту, складу РАО тощо.

Планується, що ескадрильно-технічний будинок матиме площу 360 кв.м, а чергової ланки 276 кв.м. Обидві будівлі з водопостачанням та каналізацією, утеплені мінватою, обладнані металопластиковими вікнами та дверями, а також фасадами пофарбованими у колір «хакі».

На Волині розбудовують аеродром для авіабригади

В Україні створюють військову поліцію за стандартами НАТО

Більша половина тримісячного курсу підготовки для 60 військовослужбовців ВСП ЗС України вже позаду. Заняття проводять як підготовлені українські інструктори, так і фахівці військової поліції Збройних сил Канади, Литви, Данії, Польщі та Великої Британії. План навчання складається з десяти модулів.

Попереду у слухачів — заняття з супроводження осіб, конвоювання і утримання та з мінної безпеки. Завершиться курс підготовки 5 травня. Його випускники отримають ті ж самі знання, що й військові поліцейські армій держав-членів НАТО.

Про досягнення та здобутки в українському війську ви можете почитати у нашій попередній тематичній військовій добірці за посиланням. Армія за 7 днів: миротворці в Малі, снайперське спорядження від США та інше