10 фактів про новий український месенджер

Čytaty latynkoju
10 фактів про новий український месенджер

FIRST — це мобільний додаток, який дуже схожий на основний китайський месенджер WeChat. Чим схожий? Наявністю інструментів, які у перспективі можуть стати основою для m-commerce. Поки що тут додано тематичні рубрики за найближчими локаціями, але згодом ви зможете  замовляти їжу, таксі, бронювати столики в ресторанах, розміщувати оголошення, дізнаватися найсвіжіші новини світу, події і заходи вашого міста, не залишаючи межі месенджера.

— Що входить до складу месенджера?

FIRST інтегрує наступні сервіси:

 • Месенджер,
 • Місця,
 • Знайомства,
 • Оголошення,
 • Їжа,
 • Таксі,
 • Новини,
 • Афіша,
 • Фінанси,
 • Органайзер.

Станом на 22 червня 2017 року в складі додатку були активні лише Місця, Месенджер та список контактів. Решта сервісів в поточній версії знаходять в стадії розробки — тому можна лише подивитися на їхні красиві мокапи на головному сайті сервісу.

— Чи схоже це на Facebook Messenger?

Ні. В тому сенсі, що тут використовується інша логіка організації даних та інформації, по-іншому зроблено вкладки. Це радше скидається на WhatsApp на стероїдах (щоправда, деякі із заявлених функцій поки не працюють, тому складно сказати, наскільки цей додаток близький до популярного в Азії сервісу WeChat — в якому дейтінґ, мобільна комерція, мапи, транспорт та розваги запаковані у чат-додаток).

— Як зареєструватися?

Все, що потрібно для реєстрації в системі — ваш номер телефону. Для перевірки і підтвердження особи вам відправляють код доступу на вказаний номер. Ви підтверджуєте — і ось вже вся ваша телефонна книжка готова перебратися в новий месенджер. Проблема у тому, що допоки ваші друзі та колеги не встановили собі FIRST (за вашим запрошенням чи самостійно), то вони у вашому активному списку контактів відображатися не будуть. Тому у мене особисто поки фігурує в списку лише наш CEO (решта журналістів редакції ще не спробували цей месенджер).

— Як тут відправляти повідомлення?

Відправка повідомлень відбувається в розділі «Чати». Окрім текстової частини, можна також прикріпляти файли і відправляти їх отримувачам.

— Я користуюся Telegram, є сенс змінювати?

Швидше за все, ви стали користуватися Telegram через стікери та тематичні канали і чат-ботів. Одразу мусимо вас засмутити: тут поки нічого подібного немає. Втім, це не виключає появу подібних інструментів комунікації та споживання контенту в подальшому. Але поки для вас відповідь швидше «ні», аніж »так».

— А я тільки підсів на NimsesЩо таке Nimses і чому вам (не) потрібен цей додаток. Тут не буде бонусів чи віртуальних валют?

Ні, навіть із того, що заявлено на сайті проекту як складові, що перебувають у розробці, ніщо не вказує на використання будь-яких віртуальних валют. Єдине, що з часом з’явиться — це інструменти мобільної комерції, але вони швидше за все працюватимуть на основі реальних банківських карток, а не внутрішніх віртуальних валют. Бонусів за запрошення друзів тут також не видають.

— Які повідомлення, крім текстових, тут можна відправляти?

Втім, у FIRST є щось схоже із Telegram та Facebook у роботі із повідомленнями. Крім текстових, також можна відправляти голосові короткі повідомлення, прикріплювати аудіо та відео, а також пересилати невеликі документи розміром до 15 МБ.

— Де все це можна завантажити?

На сьогоднішній день додаток доступний в декількох версіях: iOS | Android | веб

— Там щось було про можливість виграти телефон…

Новим користувачам FIRST запропоновано можливість виграти смартфон Samsung S8 (очевидно, тому логотип нового месенджера нагадує сенсорний відбиток пальця). До 1 липня 2017 року приймаються ідеї для вдосконалення та доповнення можливостей нового українського месенджера. Щоби стати учасником боротьби за приз, потрібно:

 • Встановити додаток FIRST
 • Зареєструватися на сайті месенджера
 • Запропонувати свою ідею для сервісів FIRST
 • Зібрати максимум вподобань
 • Виграти головний приз (він лише один і отримати його зможе той із громадян України, чия ідея після схвалення модератором назбирає максимум «лайків» від інших користувачів).

— То які загальні враження?

Поки що месенджер виглядає як бета-версія — основні «фішки», якими він має відрізнятися від аналогів та конкурентів (агрегатор новин за інтересами, сервіс оголошень, можливість купівлі товарів чи послуг, дейтінґ) ще знаходяться в розробці, а загальна кількість користувачів (якщо вірити сайту) не налічує і 3 тис осіб. Скласти повне враження про надійність чи стабільність роботи можна буде тоді, коли залученість аудиторії сягне хоча би кількох десятків тисяч, а також нарешті можна буде спробувати все обіцяне розробником новинки.