Київ опинився серед лідерів: шосте місце у рейтингу ефективності інвестицій у Європі

Čytaty latynkoju
Київ опинився серед лідерів: шосте місце у рейтингу ефективності інвестицій у Європі

Видання Foreign Direct Investment Magazine склало рейтинг рентабельності інвестицій. Київ увійшов до десятки кращих європейських міст по прибутковості вкладень з точки зору ефективності залучених ресурсів.

Дослідження

fDi Magazine входить у групу Financial Time. Журнал щорічно публікує рейтинг рентабельності інвестицій, який показує, наскільки міста ефективно використовують свої ресурси для залучення вкладень. fDi Magazine опублікував два списки: «Рейтинг рентабельності бюджетних інвестицій» і «Рейтинг рентабельності інвестицій в персонал».

Читайте також: Як купити електронний квиток у «Приват24» або кіосках

Видання оцінювало бюджет, кількість співробітників, які займаються залученням іноземних інвестицій, та розмір інвестицій за рік. Дані брали з відкритих джерел, а потім аналізували за допомогою fDi Intelligence. Це онлайн-інструмент для моніторингу прямих іноземних інвестицій.

Переможці рейтингу

На першому місці опинився Вільнюс з оцінкою 10 балів. Все завдяки ефективній роботі агентства із залученням інвестицій Go Vilnius. У лютому 2018 року у Вільнюсі з’явився центр IT-послуг Danske Bank, який забезпечив 800 робочих місць. У жовтні Google відкрив там офіс і дочірню компанію.

Друге місце посів Мадрид, який отримав 3,76 бала. Інвестиціями та проектами від імені міста займається агентство Invest in Madrid. Більшість його проектів припадає на галузь державно-приватного партнерства. На третьому місці англійське місто Редінг.

Київ опинився шостим. Українська столиця набрала 2,41 бала. За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, у 2017 і 2018 роках «Київське інвестиційне агентство» залучив $1,1 млрд інвестицій. Наразі у КМДА працюють над 58 проектами, серед яких будівництво медичних центрів, дитячих садів і транспортної інфраструктури.