Україна вперше представить свої видання на Лондонському книжковому ярмарку

Čytaty latynkoju
Україна вперше представить свої видання на Лондонському книжковому ярмарку

Лондонський ярмарок — одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу. Це майданчик демонстрації видавничих досягнень країн. Він триватиме три дні — з 12 до 14 березня 2019 року.

Україна вперше братиме участь у ярмарку після візиту його директорки Джекс Томас до Києва та успішних переговорів із організаторами. Під час подорожі вона встигла познайомитися із багатьма авторами й видавцями та зацікавитися українським ринком.

Відкриття національного стенду відбудеться 12 березня.

«Аграфка»

Головними гостями з України у Лондоні стануть художники Романа Романишин та Андрій Лесів — арт-студія «Аґрафка», переможці премії Bologna Ragazzi Award 2018. Їхні роботи покажуть у «Галереї ілюстраторів», де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових ілюстраторів.

Читайте також: Творча майстерня «Аґрафка» перемогла у BolognaRagazzi Award 2018

Книжку «Аґрафки» під назвою «Stars and Poppy Seeds» у 2019 році опублікувало британське видавництво «Tate». Ілюстрації до неї стануть візуальною основою національного стенду.

12 українських видавництв

Про український книжковий ринок міжнародній спільноті розповість Антон Мартинов — співвласник видавництва «Наш Формат». Він зверне увагу на особливості книговидання в Україні та про розвиток українського ринку в умовах соціальної нестабільності. Захід відбудеться 12 березня, початок о 16:00.

На Лондонському книжковому ярмарку Україну представлять 12 видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Наш Формат», «Астра», «BOOK CHEF», «Фонтан казок», «Каламар», «КМ-Букс», «Magenta», «Nebo BookLab», «Ранок», «Самміт-книга».

Крім того, свої книжки на стенді покаже Інститут національної пам’яті та організація «Українсько-єврейська зустріч», буде презентовано англомовну книгу-мандріку Україною від видавництва «Книголав».