Відео: НКРЕКП розповіла як змінюється ринок електроенергії

Čytaty latynkoju
Відео: НКРЕКП розповіла як змінюється ринок електроенергії

Відео можна подивитися на офіційному YouTube-каналі комісії.

Що варто знати про реформу

Реформа ринку електроенергії в Україні розпочалася з прийняття закону №4493 «Про ринок електричної енергії» у 2017 році. З 1 січня 2019 року стартував перший етап реформи, який передбачає лібералізацію постачання електроенергії. Звичні обленерго в процесі так званого «анбандлінґу» замінять два типи компаній – оператори розподільчої мережі та компанії-постачальники. Перші відповідають за стабільність та якість електропостачання, обслуговування електричніх ліній та підстанцій, встановлення лічильників тощо.

Як населення, так і бізнес отримають право обирати постачальника електроенергії відповідно до найбільш вигідних умов. Для населення та малого бізнесу відбудеться автоматичне приєднання до компаній-постачальників універсальних послуг, але в подальшому вони зможуть змінити постачальника за власним бажанням. Середній та великий бізнес має обов’язково заключити договори як із оператором розподільчої мережі, так і з постачальником.

Врегульовані також питання якості електроенергії, подання претензій, скарг, припинення електропостачання та компенсації за перерви в електропостачання.

Нагадаємо, раніше скасувалиСкасовано підвищення тарифів на технічну електроенергію в будинках підвищення цін на технічну електроенергію в будинках.