В НКРЕКУ пояснили особливості нічного тарифу на електроенергію

Čytaty latynkoju
В НКРЕКУ пояснили особливості нічного тарифу на електроенергію

Для побутових споживачів, у яких є зонний лічильник, тарифи на електроенергію за періодами часу залишилися незмінними. Що ж стосується підприємств, то вони повинні домовлятися з постачальником щодо тарифу.

 Що зміниться у «нічних» тарифах для побутових і непобутових споживачів

Я зазначила Кривенко, застосування таких диференційованих тарифів для непобутових споживачів – це питання домовленостей між таким споживачем та його постачальником. Тобто, непобутовий споживач може використовувати диференційовані тарифи за умови налагодження домовленостей із постачальником та встановлення відповідної системи обліку електроенергії.

Глава НКРЕКУ також нагадала, що з 1 січня 2019 розпочав функціонувати новий роздрібний ринок електроенергії, де формування комерційної пропозиції належить до функцій постачальника:

«Саме постачальник формує комерційну пропозицію та кінцеву вартість електроенергії. На сьогодні ціни на оптовому ринку електричної енергії формуються погодинно. Водночас саме непобутовий споживач має звертати увагу на комерційну пропозицію постачальника та проводити необхідні переговорні процедури. У цьому і є суть ринку».

Нагадаємо, нічні тарифи на електроенергію для промислових підприємств почали діяти в лютому 2015 року. Нічний тариф діє з 23:00 по 7.00. В цей час, обсяг спожитої електроенергії в два рази дешевше, ніж днем.

Раніше повідомлялосяСкасовано підвищення тарифів на технічну електроенергію в будинках, що тарифи на електроенергію для технічних цілей та освітлення в багатоквартирних будинках та гуртожитках знизили до рівня тарифів для населення.