ЄC активізує боротьбу проти незаконних готівкових коштів

Čytaty latynkoju
ЄC активізує боротьбу проти незаконних готівкових коштів

Європейський Союз активізує боротьбу проти незаконних готівкових коштів. В планах — посилити моніторинг загрози відмивання коштів та фінансування тероризму на рівні ЄС.

Про що йде мова 

Як повідомляється, посли ЄС сьогодні погодили позицію Ради посилити роль Європейської банківської організації (ЕВА) в фінансовому секторі, щоб унеможливити відмивання грошей.

У повідомлені йдеться про те, що недавні випадки, пов’язані з відмиванням грошей в деяких банках ЄС, викликали занепокоєння з приводу того, що правила боротьби з відмиванням грошей не завжди контролюються та ефективно застосовуються в усіх країнах ЄС, створюють ризики для цілісності та репутації європейського фінансового сектора, а також для фінансової стабільність цих банків.

Відповідно до узгодженого тексту ЕВА отримає наступні завдання:

  • збір інформації національних компетентних органів щодо слабких сторін, виявлених в контексті їх дій щодо запобігання або боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму;
  • підвищення якості нагляду шляхом розробки спільних стандартів та координації діяльності національних наглядових органі;
  • полегшення співпраці з країнами, що не є членами ЄС, у випадку транскордонного співробітництва.

У випадку бездіяльності національної влади, ЕВА зможе розглядати рішення безпосередньо щодо окремих банків.

До слова, раніше ми повідомлялиУкраїнці зможуть здавати до банків пошкоджені купюри, що українці зможуть здавати до банків пошкоджені купюри.