Світові компанії випробовують 4-денний робочий тиждень

Čytaty latynkoju
Світові компанії випробовують 4-денний робочий тиждень

За словами засновника берлінської компанії з розробки програмного забезпечення для управління проектами Planio Яна Шульца-Хофена, ми справляємося краще, якщо не працюємо в шаленому темпі. До речі, його компанія на початку року надала 10 своїм співробітникам 4-денний тиждень.

Чому виникла тенденція скорочення робочого тижня

Страхова компанія Perpetual Guardian в Новій Зеландії повідомила про зниження стресу та підвищення залученості персоналу після того, як вона ввела 32-годинний робочий тиждень. Навіть в Японії уряд заохочує компанії, які звільняють для співробітників ранок понеділка.

Федерація британських профспілок (TUC) наполягає на тому, щоб вся країна перейшла на чотириденний тиждень до кінця сторіччя. Цю ініціативу підтримує і опозиційна лейбористська партія. У TUC стверджують, що скорочений тиждень дасть можливість працівникам ділитися з оточуючими створеними технологіями, такими як машинне навчання і робототехніка.

«Це зменшить стрес від «жонглювання» роботою і сімейним життям і може поліпшити гендерну рівність. Компанії, які вже спробували таку практику, кажуть, що це краще для продуктивності і добробуту персоналу», — сказала керівник економічного відділу TUC Кейт Белл. Недавнє опитування 3 тис співробітників в 8 країнах, включаючи США, Великобританію і Німеччину, показав, що майже половина респондентів вважають, що можуть легко виконати свої завдання за 5 годин на день, якщо будуть працювати без перерв.

До слова, раніше ми публікувалиОуен О’Доннелл: «Як я залишив Amazon та переїхав працювати до України» матеріал про Оуена О’Доннелла: «Як я залишив Amazon та переїхав працювати до України».