45% українців ставлять свободу вище матеріальних благ — дослідження

Čytaty latynkoju
45% українців ставлять свободу вище матеріальних благ — дослідження

Про високий показник інтересу до власних свобод, а не матеріальних благ йдеться у результатах дослідження «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016-2018)», які в Міжнародний день прав людини представили на прес-конференції в УНІАН. Зазначено, що свобода (86% респондентів зазначили її як основну цінність), справедливість (70%) та безпека (67%) продовжують залишатися серед ціннісних пріоритетів українців.

Про що свідчать результати дослідження

Як засвідчили результати опитування, коли респондентам запропонували визначитися з тим, що важливіше – достаток чи свобода, то практично половина з них (45%) висловили готовність терпіти матеріальні труднощі, але не поступатися своїми правами. Серед опитаний майже 1/4 готові поступитися частиною своїх прав та свобод заради добробуту. Ще близько 1/3 учасників та учасниць опитування не змогли визначитися з цього приводу. За словами авторів дослідження, найбільшу прихильність ідеалам свободи демонструє населення Сходу України, де 74% опитаних заради особистої свободи та гарантій дотримання всіх громадянських прав готові терпіти певні матеріальні труднощі (в інших регіонах таких від 36% до 48%).

Хто організовував опитування

Загальнонаціональне опитування було проведено фондом «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» у співпраці з громадською організацією «Центр інформації про права людини» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні з 11 по 24 липня 2018 року. Було опитано 1998 респондентів в усіх областях України та в Києві, окрім окупованих територій. Максимальна похибка вибірки (за словами організаторів) не перевищує 2,2%.

Раніше ми повідомлялиУкраїнський паспорт посів 28 місце у світовому рейтингу безвізових країн про зростання позицій українського паспорта у світовому рейтингу безвізової доступності. Слід відзначити, що еволюція відкритостіТуризм та кордони в Україні — еволюція безвізової відкритості в Україні була досягнена шляхом масштабних громадянських протестів, відомих як Євромайдан та Революція Гідності.