У грудні кияни зможуть платити за проїзд квитками з QR-кодом

Čytaty latynkoju
У грудні кияни зможуть платити за проїзд квитками з QR-кодом

Як розповіли виданню «Сегодня» в департаменті інформаційних технологій КМДА, зараз завершується тестування нової системи технічними фахівцями, яке стартувало на початку листопада. В найближчі тижні почнуть продавати електронні проїзні картки та одноразові квитки з QR-кодом.

Як працює система е-квитка в громадському транспорті

Як розповіли виданню в міській адміністрації, фахівці перевіряють на комп’ютері, чи всі валідатори  підключені та як на них впливають погодні умови. Тест комплексної роботи системи включає в себе не тільки валідатори, але і бортові комп’ютери водіїв.

Повідомляється, що на екранах валідаторів вже з’явилися нові повідомлення: «Піднесіть картку» і «Система закрита». Але електронні проїзні картки, що поповнюються поїздками, і одноразові квитки з QR-кодом поки ще не продають. Їх реалізацію обіцяють почати в найближчі кілька тижнів. Картки продаватимуть кондуктори. Також їх можна буде придбати в касах метро і «Київпастрансу», спеціальних боксах на зупинках.

Чому відбулася затримка запуску системи

В КМДА пояснюють, що затримка виникла через те, що необхідно об’єднати квитком наземний транспорт і підземку. У метро е-квиток хочуть запустити одночасно з трамваями, тролейбусами та автобусами. Для цього на кожній станції переобладнають один турнікет — там, де платять банківськими картами з системою PayPass. В подальшому таких турнікетів стане більше.

За інформацією ЦТС, приватним перевізникам також доведеться обладнати валідаторами свій рухомий склад. За словами водіїв маршруток, розплатитися за проїзд в години пік буде неможливо. У мерії запевняють, що єдиний квиток буде як в комунальних, так і приватних маршрутках.

Нагадаємо, раніше ми повідомлялиУ «Борисполі» започатковують електронні посадкові талони, що міжнародний аеропорт «Бориспіль» запровадив новий сервіс — систему передпольотного огляду пасажирів на отримання електронного посадкового талону.