Українці використали AI для визначення найкращих білбордів

Čytaty latynkoju
Українці використали AI для визначення найкращих білбордів

За словами Андрія Міми, влітку 2018 року під час власної кампанії «Будують чи тільки рекламують» в LUN.ua почали шукати найефективніші борди. Так було створено систему, яка за відеокартинкою визначає усі потрібні параметри. До них входять автоматичне визначення бордів у відео, відзнятому під час руху автомобіля, обчислення динамічних площ та часу в зоні поля зору та обрахування конкуренції з іншими бордами у реальному часі.

Як технологія допомагає у пошуку рекламних площ

Зазвичай рекламні агентства надсилають список з 500 «відібраних» рекламних місць, зазначає співзасновник LUN.ua. Серед них треба обрати 50. Вибір бордів при цьому дуже часто не враховує розпорошення уваги та показники перегляду. У компанії попросили агентство проїхати містом і зняти відео бордів на реєстратор для оцінки параметрів:

— Проблема була тільки в тому, що аби вибрати 50 кращих бордів з 500, треба зробити оцінку всіх 500. Це зайняло у агентства тиждень. Але де гарантія, що попередньо обрані агентством 500 варіантів були дійсно кращими і вони не пропустили якісь інші перлини? В ідеалі, потрібно проаналізувати всі конструкції, яких в Києві десятки тисяч. Причому, щомісяця конструкції прибирають, міняють, ставлять нові – тобто аналіз потрібно робити кожен місяць.

Команда FLAIR, яка займається штучним інтелектом і машинним навчанням, зробила систему, яка за відео визначає все що потрібно із визначенням усіх потрібних параметрів для оцінки бордів.

Технологію мають намір використовувати у 2019 році та запропонувати на ліцензування та продаж агенціям.

Раніше ми розповідалиУкраїнці натренували штучний інтелект для оголошення зупинок у метро про те, як українці натренували штучний інтелект на оголошення зупинок у столичному метрополітені.