fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

Українці натренували штучний інтелект для оголошення зупинок у метро

Ukraїnci natrenuvaly štučnyj intelekt dlja ogološennja zupynok u metro
Дизайнер ініціативи «Агенти Змін» Олександр Колодько розповів про те, як експериментували із штучним інтелектом для озвучення зупинок у метрополітені. Запропонований варіант — поки лише експеримент, та його автори сподіваються, що така ідея може стати у нагоді Київському метрополітену
Dyzajner iniciatyvy «Agenty Zmin» Oleksandr Koloďko rozpoviv pro te, jak eksperymentuvaly iz štučnym intelektom dlja ozvučennja zupynok u metropoliteni. Zaproponovanyj variant — poky lyše eksperyment, ta jogo avtory spodivajuťsja, ščo taka ideja može staty u nagodi Kyїvśkomu metropolitenu
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  За словами Олександра Колодька, на синій гілці Київського метро можна почути вже нове озвучення від Так Треба Продакш. До цього 27 років у метро звучав голос Миколи Івановича Петренка, заслуженого працівника культури і мистецтв, директора театру ляльок. Його голос став невід’ємною частиною бренду метро. На жаль, у 2016 році Петренка не стало. Потреба у новій озвучці виникла через перейменування станції метро Почайна. Як вирішили використати штучний інтелект. Основна особливість проекту — потреба в озвученні одним голосом для усієї гілки метрополітену. В якості альтернативи перезапису автори розробки запропонували варіант зберегти голос метро. Для роботи вирішили спробувати можливості нейромереж та штучного інтелекту. До роботи залучили команду, яка займається саме темою генерації голосу — respeecher. Модель треба навчити голосу оригіналу, який вона має емітувати. Для цього її необхідно тренувати на якомога довшому записі голосу (бажано не менше години для нормальної якості). Потім береться голос другої людини, яка начитує такий самий текст і модель навчається розуміти різницю між двома голосами. Коли є всі дані, друга людина може записати будь-яку фразу, а модель конвертує голос у цільовий, наближений до оригіналу, зазначає Колодько. За словами Колодька, для тренування штучного інтелекту було використано наявні у відкритому доступі всі записи Миколи Петренка достатньо високої якості. За декількох спроб та тренування на 5-10 хв запису було отримано першу модель: Друга спроба: Як зауважив Колодько, окрім технічних питань, було й етичне: наскільки доречно використовувати так голос померлої людини, чи не буде це втручанням у пам’ять про Миколу Івановича Петренка. Проект не здобув офіційного визнання, проте залишається цікавою розробкою, говорить учасник Агентів Змін. Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як Агенти Змін покращують українську столицю.
Реклама 👇 Замовити

За словами Олександра Колодька, на синій гілці Київського метро можна почути вже нове озвучення від «Так Треба Продакш». До цього 27 років у метро звучав голос Миколи Івановича Петренка, заслуженого працівника культури і мистецтв, директора театру ляльок. Його голос став невід’ємною частиною бренду метро. На жаль, у 2016 році Петренка не стало. Потреба у новій озвучці виникла через перейменування станції метро Почайна.

Як вирішили використати штучний інтелект

Основна особливість проекту — потреба в озвученні одним голосом для усієї гілки метрополітену. В якості альтернативи перезапису автори розробки запропонували варіант зберегти «голос метро». Для роботи вирішили спробувати можливості нейромереж та штучного інтелекту. До роботи залучили команду, яка займається саме темою генерації голосу — respeecher.

Модель треба навчити голосу оригіналу, який вона має емітувати. Для цього її необхідно тренувати на якомога довшому записі голосу (бажано не менше години для нормальної якості). Потім береться голос другої людини, яка начитує такий самий текст і модель навчається розуміти різницю між двома голосами. Коли є всі дані, друга людина може записати будь-яку фразу, а модель конвертує голос у цільовий, наближений до оригіналу, зазначає Колодько.

За словами Колодька, для тренування штучного інтелекту було використано наявні у відкритому доступі всі записи Миколи Петренка достатньо високої якості. За декількох спроб та тренування на 5-10 хв запису було отримано першу модель:

Друга спроба:

Як зауважив Колодько, окрім технічних питань, було й етичне: наскільки доречно використовувати так голос померлої людини, чи не буде це втручанням у пам’ять про Миколу Івановича Петренка. Проект не здобув офіційного визнання, проте залишається цікавою розробкою, говорить учасник «Агентів Змін».

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як «Агенти Змін» покращуютьУкраїнці натренували штучний інтелект для оголошення зупинок у метро 1Юрій Грановський — про те, як Агенти Змін «роблять Київ ОК» українську столицю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: