Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook

Čytaty latynkoju
Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook

За словами Папишева, одним із напрямків активної атаки на користувачів перед виборами є соціальні мережі. Вибори президента та парламенту України мають відбутися у 2019 році. Як зауважує консультанет із безпеки даних, фейкові новини та пропозиції легкого заробітку грошей на основі реферальних програм стають основною причиною поширення ботоферм нового типу.

Як працює набір «ботів мимоволі» у Facebook

Папишев зауважив публікацію знайомого у Facebook, згідно з якою можна було начебто отримати гроші за рахунок «оренди» акаунту у цій соцмережі. Автори рекламного оголошення пропонували додатковий заробіток. Для цього користувачам слід інсталювати додаткову програму, яка буде керувати обліковим записом. Натомість учасник схеми буде отримувати фінансову винагороду. Реклама — попри орфографічні помилки — була російською та була спрямована саме на українських інтернет-користувачів.

Дослідивши схему, Папишев зміг відтворити принцип роботи подібних «ботоферм». Користуючись недоліками у системі комунікації власників «ботоферми», він з’ясував, що схема не просто використовує облікові записи. У ній налаштовано процеси виплат, звітування, обліку проробленої роботи та використовують спеціалізоване програмне забезпечення. «Співробітники» при цьому мають реєструвати додаткові облікові записи, створювати публікації у соцмережах та поширювати їх, масово змінювати дані у профілях усього декількома кліками.

За словами Папишева, можливості програми дають змогу організувати масове вкидання новин, поширення закликів чи репутаційного компромату. Розгортання інформкампанії виглядає, як доволі простий та швидкий процес навіть на основі такої відносно примітивної мережі. Зразки — на скріншотах нижче:

Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook під вибори

Українців попереджають про побудову «фабрик ботів» у Facebook під вибори

Раніше ми інформувалиЯк розпізнати фейкові новини та статті про те, як розпізнавати фейкові новини та публікації в інтернеті.