Реклама

Із січня 2019 року в Україні розпочнеться монетизація субсидій

Міністерство соціальної політики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів
Čytaty latynkoju
Із січня 2019 року в Україні розпочнеться монетизація субсидій
  1. Головна
  2. Місто
  3. Із січня 2019 року в Україні розпочнеться монетизація субсидій
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Міністерство соціальної політики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів

Як повідомляють на сайті Teplo.gov.ua, вже з січня 2019 року в Україні почнуть запроваджувати надання пільг і субсидій у грошовій формі.

Як відбуватиметься монетизація субсидій

Як пишуть на сайті, з січня 2019 року вся сума допомоги від Уряду для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово спрямовуватимуть на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

«Якщо сім’я заощаджувала, за результатами опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути у енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел», — йдеться у повідомленні.

 Три етапи монетизації

«Оскільки в Україні субсидію отримує майже половина українських сімей, одномоментно монетизувати допомогу для кожного буде складно. Тим паче, що Уряд планує максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи. Тому вирішено провести її у три етапи», —  пишуть на сайті.

Перший етап. З 1 січня 2019 року «живі кошти» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Тобто усі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

Другий етап. З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно 3 мільйони домогосподарств.

Третій етап. З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів:

  • від розміру витрат на комуналку;
  • від доходів громадян.

Змінюється лише алгоритм її виплати. Тому, як зазначається в повідомленні, монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення чи його немає. Але варто пам’ятати: розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лише лічильником (індивідуальним чи хоча б загальнобудинковим).

Також нагадують, що сьогодні безповоротна допомога держави на оплати послуг ЖКГ – субсидія і пільга —  надходить надавачам комунальних послуг безпосередньо на особові рахунки людей.

За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу.

До речі, раніше ми розбиралисяЯк заощадити на комунальних платежах та податися на субсидії, як скоротити витрати і чи можливо податися на отримання субсидії без вистоювання в чергах.

Share
Написати коментар
loading...