Реклама

Відтепер можна дізнатися онлайн все про ліцензії маршруток та автобусів

Державна служба України з безпеки на транспорті відкрила дані про ліцензії транспортних засобів на перевезення пасажирів та вантажів
Čytaty latynkoju
Відтепер можна дізнатися онлайн все про ліцензії маршруток та автобусів
  1. Головна
  2. Новини
  3. Відтепер можна дізнатися онлайн все про ліцензії маршруток та автобусів
  • Сподобався пост? Став вподобайку!
  • 0
Державна служба України з безпеки на транспорті відкрила дані про ліцензії транспортних засобів на перевезення пасажирів та вантажів

Тепер українці зможуть перевірити онлайн ліцензію транспорту за допомогою сервісу OpenDatabot. Для цього потрібно сфотографувати або ввести вручну номер транспорту в цьому сервісі.

Як перевірити ліцензію маршрутки та навіщо це робити

«Укртрансбезпека» відкрила дані про ліцензії транспортних засобів на перевезення пасажирів та вантажів. Перед тим, як видати ліцензію, структура перевіряє якість та безпечність транспортного засобу, кваліфікацію водія, страхування. Якщо ви сідаєте в маршрутку без ліцензії — ви не маєте жодних гарантій, в тому числі й права компенсації збитків у разі ДТП, інформує нас платформа для роботи з державними відкритими даними OpenDatabot. На платформі пояснюють, навіщо перевіряти ліцензію, що робити, ящо транспорт її не має, а також  наводять покрокові дії, як скористатися ресурсом для перевірки.

Навіщо перевіряти ліцензію?

Ліцензійні авто проходять перевірки інспекторами та планові техогляди, а медики перевіряють водіїв перед виходом на маршрут. По кожному з 9-ти типів ліцензування є свої вимоги до перевізників. Наприклад, водії маршруток повинні мати посвідчення категорії «D», стаж керування не менше трьох років та мінімальний вік — 21 рік. Сам автомобіль повинен мати державну реєстрацію, проходити техогляд та бути внесеним до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

OpenDatabot

Інфографіка від платформи OpenDatabot

Що робити, якщо у транспорта не виявлено ліцензії

«Це означає, що маршрутка не перевіряється і може бути небезпечна. Найкращий варіант — не користуватися її послугами. Також, якщо ви виявили, що маршрутка не має ліцензії, ви можете написати скаргу в Укратрансбезпеку», — пояснює Данило Молчанов, керівник напряму розвитку електронних послуг TAPAS. За його словами, перевірити можна всі види транспорту, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення, як регулярні так і нерегулярні (таксі, маршрутки, автобуси, вантажівки).

Нагадаємо, що також можна безкоштовно перевіритиБот «Бабуся» допоможе із пошуком у судовому реєстрі інформацію про людину або компанію в реєстрі судових рішень за допомогою сервісу пошуку за судовим реєстром під назвою «Бабуся».

Share
Написати коментар
loading...