Кіберполіція запобігла продажу даних 500 тис українців

Čytaty latynkoju
Кіберполіція запобігла продажу даних 500 тис українців

Працівники Придніпровського управління Департаменту кіберполіції під час моніторингу інтернету виявили оголошення про продаж баз даних клієнтів одного з банків України. Під час розслідування працівникам департаменту вдалося з’ясувати особу та наміри підозрюваного, котрий хотів продати персональні дані позичальників та клієнтів банку.

Що саме мав на меті продати зловмисник

За встановленим фактом поліцейські розпочали кримінальне провадження за ч.1 361-2 («Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації») Кримінального Кодексу України.

Під час проведення досудового розслідування працівники кіберполіції встановили чоловіка, який намагався продати персональні дані громадян України. Ним виявився 37-річний мешканець Дніпропетровщини, який раніше обіймав керівну посаду одного із українських банків. База даних, яку він намагався продати налічувала інформацію про близько півмільйона громадян, кажуть у поліції.

За місцем його проживання працівники кіберполіції спільно зі слідчими поліції Кропивниччини та представниками місцевої прокуратури провели санкціонований обшук. За його результатами виявлено комп’ютерну техніку, де знаходились бази даних з персональною інформацією громадян. Крім того, поліцейські вилучили додаткові цифрові носії інформації, банківські картки та чорнові записи, які використовував зловмисник у своїй протиправній діяльності. Вилучену техніку було скеровано на експертизу, після результатів якої буде вирішено питання щодо оголошення чоловікові про підозру. Йому загрожує до 2 років в’язниці.

Раніше ми інформувалиКіберполіція затримала шахраїв, що продавали фейкові квитки Imagine Dragons про затримання кіберполіцейськими шахраїв, котрі продавали підроблені квитки на концерт популярного американського гурту.