Поліцейські встановили, що в лютому 2018 року група осіб зареєструвала низку доменних імен, назви яких були схожими з легальними сайтами з продажу квитків на концерти та футбольні матчі. Продаж фейкових квитків розпочався з квітня 2018 року. Весь цей час посилання на сайт активно просувалися зловмисниками у пошукових сервісах та у соціальних мережах. Оплата здійснювалася на сайті за допомогою електронної платіжної системи, на рахунки, які зловмисники заздалегідь зареєстрували на підставних осіб.
Як копи вийшли на зловмисників
Використання сайту та онлайн-платформи розрахунку надавало можливість зловмисникам реалізовувати електронні квитки із підробним штрих-кодом усім бажаючим, не викликаючи підозри. Про те, що квитки на концерт Imagine Dragons були фейковимиЯк придбати в інтернеті справжні квитки на концерти, громадяни дізнавалися вже під час сканування перед концертом.
За результатами проведеної працівниками кіберполіції роботи вдалося встановити IP-адреси, з яких здійснювалось адміністрування сайту та керування розрахунковою платформою. Встановлено способи та шляхи переведення коштів у готівку та осіб, які здійснювали просування та рекламу ресурсу в мережі. Так, організатором шахрайської групи виявився 37-річний одесит. Саме він здійснював підбір осіб, які просували сайт, щоденно знімав кошти з підставних рахунків, оплачував послуги хостингу сайту та реєстрації доменних імен.
Працівники кіберполіції провели санкціоновані обшуки за місцем проживання організатора злочинної групи. З місця вилучено SIM-картки телефонів, з яких відбувалося керування рахунками, комп’ютерну техніку та смартфони, а також банківські картки. Працівники кіберполіції встановили веб-сторінки «final2018.kiev.ua» та «finalrussia2018.com», за допомогою яких ці ж особи продавали фейкові білети на Чемпіонат світу з футболу 2018 року.
Організатору злочинної групи оголошено про підозру у шахрайстві. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі. Водночас, працівники кібеполіції закликають громадян, які стали жертвами злочинних дій цих шахраїв, звертатись зі зверненнями до Причорноморського Управління кіберполіції за адресою: м. Одеса, Скиданівський узвіз, 7а або за телефонами: (048) 733 52 08, 067 910 35 29.
Нагадаємо: нещодавно українські копи заблокувалиУкраїнські кіберкопи заблокували масштабну фіктивну біржу масштабну фіктивну біржу. Один з їхніх офісів розміщувався у Києві та налічував близько 60 працівників. Під час обшуку поліцейські вилучили клієнтську базу, яка налічувала більше 15 тис осіб.
Вже понад три роки ми розповідаємо вам про нові можливості. Будемо вдячні за підтримку!
Додати коментар