В українських містах обмежать щільність забудови

Čytaty latynkoju
В українських містах обмежать щільність забудови

Зміна будівельних норм має на меті покращити умови проживання у густонаселених міських районах. «При плануванні нового мікрорайону показники щільності населення в великих та найбільших містах припускається підвищувати не більше ніж на 20%, тобто до 540 осіб / га, за окремими умовами: щоби на території мікрорайону обов’язково розміщувалися підземні автостоянки або багатоповерхові гаражі, вбудовано-прибудовані дитсадки і створювалися озеленені відкриті тераси в житлових і громадських будівлях», — цитує «ЛІГА» заступника профільного міністра Лева Парцхаладзе.

Як у містах зміниться підхід до розселення людей внаслідок цих змін

Раніше максимальна щільність населення визначалася на рівні 450 осіб на 1 га, але при наявності певного обґрунтування цей показник могли перевищувати в декілька разів, уточнив чиновник.

«В результаті в деяких районах наших міст щільність населення сягала 2000 осіб / га. Ми не можемо допустити таке підвищення щільності до тих пір, поки на місцях не буде розроблена актуальна комплексна містобудівна документація: це — генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій та зонування», — наголосив Парцхаладзе.

Розмір збільшення щільності визначається містобудівним розрахунком потреб в площі території мікрорайону. У разі розміщення нових житлових будинків на земельних ділянках в існуючих мікрорайонах при проведенні розрахунків граничної щільності населення слід враховувати населення, яке проживає в існуючих житлових будинках і новобудовах. До уваги також будуть брати показники забезпечення об’єктами благоустрою, наявність об’єктів повсякденного обслуговування в межах мікрорайону, а також розмір земельних ділянок, визначених під нове будівництво, забезпечуючи при цьому дотримання містобудівних, санітарних норм і протипожежних вимог.

Раніше ми інформувалиВ українських містах обмежать забудову в озеленених зонах про обмеження забудови в зелених зонах міст України.