Європейські науковці визначили переможців престижної премії

Čytaty latynkoju
Європейські науковці визначили переможців престижної премії

Далі в матеріалі розповідаємо детальніше про молодих дослідників, які стали володарями  премії MSCA 2018 Awards. А також знайомимося з їхніми проектами.

Як проекти перемогли  

Гвендолін Байей з Льовенського католицького університету (Бельгія) отримала приз в номінації «Просування проекту MSCA». В рамках цього проекту вона розробляє «стійкі» матеріали для автомобілів і технологію їх переробки. Нещодавно Гвендолін випустила відео, в якому розповіла про свою роботу. Відео стало переможцем європейського конкурсу EU4Facts, і з тих пір вона регулярно розповідає про свої дослідження в соцмережах.

Кращим в номінації «Відповідь на соціальні виклики» був визнаний Діпак Палакша з Норвезького університету природних і технічних наук. Діпак розробляє систему моніторингу серцево-судинної системи, яка допоможе запобігати інфаркти та інсульти.

А за краще практичне застосування результатів дослідження нагородили Франсіско Валенче Гонкалвеса з лісабонського університету ISCTE-IUL. Він веде дослідження на стику криміналістики і психології, щоб зрозуміти, як настрій і інші не найочевидніші чинники можуть впливати на роботу криміналістів.

У минулому році премію отримали італійсько-канадська дослідниця Кьяра Мінгареллі за популяризацію дослідження з пошуку гравітаційних хвиль, британський медик Адам Целіз за розробки в області регенеративної медицини і медик Христина Блізнакова з Болгарії за нову технологію діагностики раку грудей.

До слова, раніше ми розповідалиНазвано лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини, кому присудили Нобелівську премію з медицини в 2018.