Mastercard запустила в Україні безготівкові розрахунки за каву та снеки з автоматів

Čytaty latynkoju
Mastercard запустила в Україні безготівкові розрахунки за каву та снеки з автоматів

Компанія Mastercard спільно з ProstoPay та «Банком Восток» запустили оплату за допомогою QR-коду у вендингових апаратах. Оплата відбувається  безготівково через додаток ProstoPay, в який інтегровано платформу цифрових гаманців Masterpass.

Більше про безготівкову оплату 

За допомогою додатку необхідно лише відсканувати QR-код на апараті й оплатити покупку, обравши картку з наявних у гаманці Masterpass. Це можуть бути картки різних платіжних систем. Гарантом безпеки платежів виступає Mastercard. Таке рішення дозволяє інтегрувати QR-код для оплати у будь-який торговий автомат незалежно від типу та моделі.
Оплата за допомогою QR-коду вже працює на перших 100 вендингових апаратах у Києві.

Як користуватися сервісом

Для того щоб скористатися сервісом, необхідно завантажити додаток ProstoPay в Google Play або App Store та зареєструватися. Якщо у користувача вже є цифровий гаманець Masterpass, система автоматично розпізнає його і дасть змогу користуватись раніше доданими банківськими картками. Окрім цього, створити гаманець і додати картки будь-якого українського банку різних платіжних систем можна одразу через додаток ProstoPay. Користувачу необхідно лише один раз ввести дані картки для оплати. В майбутньому повторно вводити реквізити картки (CVC-2 код, номер картки тощо) не потрібно.

Процес оплати через QR-код такий:

  1. необхідно через додаток ProstoPay відсканувати QR-код на вендинговому апараті;
  2. обрати потрібний товар;
  3. отримати суму до сплати на телефон та підтвердити оплату з Masterpass;
  4. вендинговий апарат видасть покупку.

Ринок вендингових автоматів в Україні налічує понад 18 000 апаратів. Раніше, у 2016 році, завдяки Mastercard та партнерам у вендингових апаратах було запущено рішення для безконтактних оплат.

До слова, про те, як у ЄС відмовляються від готівки на користь «безконтакту» — в нашому матеріаліУ ЄС відмовляються від готівки на користь «безконтакту» — дані Mastercard.