Реклама

29% зростання, $1,5 млрд виручки — показники українського IT на експорт

Čytaty latynkoju
29% зростання, $1,5 млрд виручки — показники українського IT на експорт

За словами експертів, цей показник на 29% більше за те, що принесла галузь у 2017 році. При цьому кількість зайнятих у галузі зросла на 30 тис осіб. Такі показники отримали від Національного Банку України експерти Асоціації IT Ukraine та Офісу ефективного регулювання (BRDO).

Що варто знати про показники IT-ринку в Україні

В Асоціації зауважують, що $1,5 млрд – це сума, отримана лише від експорту комп’ютерних послуг. Додатково українські ІТ-компанії надають своїм іноземних клієнтам і ряд консалтингових послуг, які підпадають під категорію «Інші послуги» у системі підрахунку НБУ. Тому загальні обсяги експортної виручки української ІТ-індустрії будуть значно більшими, зазначають експерти.

Також представники Асоціації зауважують, що український ринок ІТ-послуг демонструє стабільно високі темпи зростання. За результатами 2017 року обсяг виручки становить $3,6 млрд, а кількість ІТ-спеціалістів склала понад 120 тис осіб із середнім рівнем оплати праці у $1,8-2 тис щомісяця.

Важливо відмітити, що під час опитування, проведеного Асоціацією, очільники найбільших ІТ-компаній, які працюють на території України, зазначили, що у перспективі 3-5 років очікують зростання кількості українських розробників до 200-300 тис осіб. Загальна динаміка розвитку галузі складе близько 30-40% рік до року. Також представники Асоціації зауважують, що для досягнення таких показників державі та гравцям ринку необхідне комплексне вирішення нагальних проблем, серед яких: спрощення працевлаштування іноземців, розвиток кадрового капіталу та системи освіти, скасування застарілих регуляторних бар’єрів, розбудова ІТ-екосистеми та робота над створенням українських технологічних парків.

29% зростання, $1,5 млрд виручки — показники українського IT на експорт

Актуальні цифри про розвиток сервісного ІТ-ринку України будуть опубліковані в рамках дослідження Асоціації ІТ Ukraine та BRDO, результати якого будуть презентовані 27 жовтня на Software Development Forum. Раніше ми інформувалиІнфографіка: 35 відтінків айтішника — дослідження IT-ринку від DOU про результати дослідження ринку IT-кадрів, проведене DOU.UA.