У Києві безкоштовно вивчатимуть штучний інтелект

Čytaty latynkoju
У Києві безкоштовно вивчатимуть штучний інтелект

АІ6 налічує представництва зі 100 міст світу, які займаються освітою в сфері штучного інтелекту. Це вже другий старт програми, перший запуск пройшов в січні 2018 року і вже більше 5000 чоловік по всьому світу відвідали освітні заходи. Ці навчальні групи проводяться щосуботи з структурованими матеріалами та сесіями, призначеними для людей на всіх рівнях. На часі дізнатися, чого кияни зможуть навчитися бекоштовно. 

Що відомо про новий для Києва проект 

Всі заходи є вільними для відвідування. Йдеться про формат безкоштовних занять кожної суботи, де всі бажаючі можуть дізнатись про штучний інтелект, вивчити технічну сторону, відпрацювати на практиці або влаштувати дискусію з колегами за чашкою кави. На всіх заняттях є практичні завданням з кодингом, де можна відпрацювати отримані знання. Це серія івентів, де можна вивчити штучний інтелект, нейронні мережі, глибоке навчання.

Для організації навчальних заходів у кожному місту по всьому світу є Амбасадори, які займаються організаційними моментами. В Україні на себе цю роль взяла компанія AI Booster, що займається розвитком  Data Science, Artificial Intelligence, Computer Vision та організовує заходи за цими напрямками. Зокрема, вже незабаром пройде перша профільна конференція з комп’ютерного зору – Computer VISIONers Conference. Амбасадори AІ6 в Україні вже мають домовленості з компаніями-партнерами та планують проводити заходи в різних компаніях, що дружні до спільноти АІ. Перший захід пройде 22 вересня в Data Root University, що також займається навчанням в сфері технологій.

Нагадаємо, що українці натренувалиУкраїнці натренували штучний інтелект для оголошення зупинок у метро штучний інтелект для оголошення зупинок у метро. Основна особливість проекту — потреба в озвученні одним голосом для усієї гілки метрополітену. В якості альтернативи перезапису автори розробки запропонували варіант зберегти «голос метро». Для роботи вирішили спробувати можливості нейромереж та штучного інтелекту. До роботи залучили команду, яка займається саме темою генерації голосу — respeecher.

Модель треба навчити голосу оригіналу, який вона має емітувати. Для цього її необхідно тренувати на якомога довшому записі голосу (бажано не менше години для нормальної якості). Потім береться голос другої людини, яка начитує такий самий текст і модель навчається розуміти різницю між двома голосами. Коли є всі дані, друга людина може записати будь-яку фразу, а модель конвертує голос у цільовий, наближений до оригіналу.