МОЗ запустить лінію психологічної підтримки проти суїцидів та криз

Čytaty latynkoju
МОЗ запустить лінію психологічної підтримки проти суїцидів та криз

МОЗ планує запустити єдиний телефонний номер психологічної допомоги, повідомили у відомстві. Це стосується людей, які перебувають у важкому емоційному стані і, на їхню думку, потребують консультацій з цього приводу. Служба буде приймати дзвінки з універсальними протоколами. За основу візьмуть протоколи австралійської лінії психологічної підтримки Australia Lifeline, зазначив представник МОЗ України Олександр Ябчанка.

Як працюватиме телефонна допомога особам з ризиком суїцидів

Чиновник МОЗ повідомив, що представники компанії з Австралії провели з українськими лікарями зустріч, в рамках якої поділилися рекомендаціями і досвідом. Україна має високі показники суїцидів в Європі і одні з найвищих показників суїцидів серед 25 країн світу. Якщо людина відчуває надмірну тривожність, депресію, почуття провини, розчарування, слід поговорити з ним, дізнатися про його стан, запропонувати допомогу, радять у міністерстві. Чимало випадків самогубства відбуваються імпульсивно, в моменти кризи, коли стає важко впоратися з життєвими негараздами, фінансовими проблемами, завершенням відносин або важкими хворобами. У зоні ризику також перебувають люди, які мають наркотичну або алкогольну залежність. Також до групи ризику належать люди, які стали свідками катастроф, пережили втрату близької людини, насильство. Краще рішення — звернутися до фахівця, зазначають у МОЗ. Він допоможе зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі. В Україні існує не менше 5 ліній, які допомагають справлятися з емоційними проблемами. Координують їх різні громадські та приватні ініціативи.

Раніше ми інформувалиУряд підтримав заборону «народної медицини» — очільниця МОЗ про плани МОЗ позбавити ліцензій так званих представників «народної медицини».