В Україні запрацював електронний кабінет перевізника

Čytaty latynkoju
В Україні запрацював електронний кабінет перевізника

Електронний кабінет перевізника доступний на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги». А доступ до нього здійснюватиметься за допомогою електронного цифрового підпису.

Що відомо про е-послугу

«Електронний кабінет перевізника – онлайн-сервіс, який дозволяє отримати ліцензію перевізника в електронній формі, а також самостійно керувати змінами в ліцензійному профілі (додавання/виключення автомобілів чи персоналу з переліку, наприклад). Тобто, те, що раніше потребувало подачі цілої купи документів і фізичної присутності, сьогодні можна робити самостійно, не виходячи з дому або офісу», — розповів на презентації нового електронного сервісу Володимир Омелян.

За його словами Кабінет перевізника буде єдиною точкою доступу для всіх підприємців, які працюють на ринку перевезень, до адміністративних послуг Укртрансбезпеки в електронній формі та виключить особисте спілкування представника перевізника з чиновниками.

Окрім електронних послуг, Електронний кабінет перевізника також містить інформацію про:

  • самого перевізника
  • наявність та строк дії ліцензій
  • транспортні засоби
  • маршрути
  • наявні дозволи та штрафи
  • накладені інспекторами Укртрансбезпеки тощо.

Разом із запуском послуги е-Кабінету стають відкритими дані Реєстру перевізників, який веде Укртрансбезпека. Відтепер кожен громадянин, ввівши номер автомобіля, ЄДРПОУ чи ІПН власника, зможе дізнатися точну назву та контактні дані перевізника, а також наявність, тип та строк дії його ліцензії.

Які передбачені допрацювання

Електронний кабінет перевізника буде надалі доповнений новими можливостями. Зокрема, згодом стане доступним онлайн-оформлення дозволів, а також – внесення плати за ліцензії та оплата штрафів. До того ж, розробники налагодять взаємодію Реєстру перевізників ще з двома державними реєстрами – Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і Єдиним державним реєстром МВС України щодо транспортних засобів та їх власників.

До слова, раніше ми повідомляли про те, що МВС запустилоМВС запустило сервіс на основі відкритих даних про реєстрацію авто сервіс на основі відкритих даних про реєстрацію авто. Відкриті дані оприлюднили на національному порталі data.gov.ua