Уряд підтримав заборону «народної медицини» — очільниця МОЗ

Čytaty latynkoju
Уряд підтримав заборону «народної медицини» — очільниця МОЗ

Як зазначила очільниця МОЗ Уляна Супрун, ухвалення законопроекту допоможе на рівні закону затвердити, що така діяльність не є тотожною допомозі в закладі охорони здоров’я. Далі — пряма мова: «Пацієнти, які звертатимуться до кабінетів гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня робота не підкріплена жодними державними документами, а отже це не є місцем, де надається медична допомога».

Яка позиція МОЗ

Законопроект надалі розглядатиме Верховна Рада України.
«Ми підготували цей законопроект, щоби Україна, як цивілізовані країни, не визнавала практики народної медицини. Це стосується відварів цілителів, обрядів знахарів та ворожіння екстрасенсів, як методи діагностики й профілактики хвороб чи способи їхнього лікування», — написала Супрун на своїй сторінці у соцмережі.

За її словами, коли пацієнт приходить лікуватися до людини, яка не практикує доказову медицину, але має дозвільний документ від МОЗ України, це вводить її в оману. Поки видавали подібні документи від МОЗ, пацієнтам могло здаватися, що вони отримують медичну допомогу. Насправді ж, немає гарантії, що цей візит буде не те, що ефективним, а взагалі безпечним.

Раніше ми повідомлялиМОЗ запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах країни про пілотні проекти по запуску «електронного рецепту». Послугу мають запустити в 5 регіонах України, зокрема, у місті Бахмут на Донеччині.