fbpx
Aa Aa Aa
Aa Aa Aa
Прочитати вголос
Зупинити читання

МОЗ запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах країни

MOZ zaprovadyť «elektronnyj recept» u 5 regionah kraїny
Міністерство охорони здоров'я після квітня 2018 року планує ввести в дію послугу «електронний рецепт». Запровадження такої послуги відбудеться в рамках програми «Доступні ліки» і планується у 5 регіонах України. Про це в ефірі Громадського повідомив заступник міністра охорони здоров'я України Роман Ілик
Ministerstvo ohorony zdorov'ja pislja kvitnja 2018 roku planuje vvesty v diju poslugu «elektronnyj recept». Zaprovadžennja takoї poslugy vidbudeťsja v ramkah programy «Dostupni liky» i planujeťsja u 5 regionah Ukraїny. Pro ce v efiri Gromadśkogo povidomyv zastupnyk ministra ohorony zdorov'ja Ukraїny Roman Ilyk
Čytaty latynkoju

Спеціальні можливості

Прочитати вголос
Зупинити читання
Контрастна версія
  Після квітня 2018 року заплановані пілотні проекти по запуску електронного рецепту. Планується, що їх запустять у 5 регіонах України, зокрема, у місті Бахмут на Донеччині. Як діятиме нова функція. Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоровя. Постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу – тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці. Посадовець МОЗ пояснив, які ліки у першу чергу будуть виписуватись за електронним рецептом. Йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі. Нагадаємо, що реєстрація ліків в Україні триватиме за спрощеною процедурою. Усі юридичні норми реєстрації медпрепаратів привели до європейських стандартів. Тепер реєстрація передбачає подачу документів у електронному вигляді. Ризики відмови із технічних причин заявникам у реєстрації звели до мінімуму. Досі реєстрація препаратів займала від 90 робочих днів до кількох років. Відтак, імпортери не хотіли мати справу із бюрократичною складовою, тому на українському фармацевтичному ринку був значно менший асортимент, ніж, скажімо, на європейському. Якщо порівняти: у Німеччині зареєстровано 45 тис препаратів, в Україні – 13 тис. Оскільки відсутня конкуренція – то і високі ціни на препарати. За даними пацієнтських організацій, 30% препаратів в Україні коштують дорожче, ніж в Європі.   Вартість деяких препаратів в аптеках України вища більш ніж у 20 разів.
Реклама 👇 Замовити

Після квітня 2018 року заплановані пілотні проекти по запуску «електронного рецепту». Планується, що їх запустять у 5 регіонах України, зокрема, у місті Бахмут на Донеччині.

Як діятиме нова функція

Функція буде розширюватись по тих закладах, які будуть долучатись до нової системи охорони здоров’я. Постійно будуть додаватись нові ліки від різних захворювань. У першу чергу – тих захворювань, які лікуються на амбулаторній ланці. Посадовець МОЗ пояснив, які ліки у першу чергу будуть виписуватись за «електронним рецептом». Йдеться про ті ліки, які використовують на амбулаторному прийомі.

Нагадаємо, що реєстрація ліків в Україні триватиме за спрощеноюМОЗ запровадить «електронний рецепт» у 5 регіонах країни 1Реєстрація ліків в Україні проходитиме за спрощеною процедурою процедурою. Усі юридичні норми реєстрації медпрепаратів привели до європейських стандартів.

Тепер реєстрація передбачає подачу документів у електронному вигляді. Ризики відмови із технічних причин заявникам у реєстрації звели до мінімуму. Досі реєстрація препаратів займала від 90 робочих днів до кількох років. Відтак, імпортери не хотіли мати справу із бюрократичною складовою, тому на українському фармацевтичному ринку був значно менший асортимент, ніж, скажімо, на європейському. Якщо порівняти: у Німеччині зареєстровано 45 тис препаратів, в Україні – 13 тис. Оскільки відсутня конкуренція – то і високі ціни на препарати. За даними пацієнтських організацій, 30% препаратів в Україні коштують дорожче, ніж в Європі.   Вартість деяких препаратів в аптеках України вища більш ніж у 20 разів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: