Економіка України зростає 10 кварталів поспіль — Держкомстат

Čytaty latynkoju
Економіка України зростає 10 кварталів поспіль — Держкомстат

За інформацією, яку оприлюднив Урядовий портал, економіка України зростає 10 кварталів поспіль. Дані на підтримку цієї тези навели у Державній службі статистики України. Так, зростання реального ВВП у другому кварталі 2018 року склало 3,6% порівняно з аналогічним періодом 2017 року, зазначили у відомстві.

Що варто знати про показники, які має українська економіка

Одним з факторів зростання стало зростання товарного експорту, зазначають у Держкомстаті. За перше півріччя 2018 року зростання цього показника становило 12,7% порівняно з аналогічним показником для цього періоду 12 місяців тому. В абсолютних цифрах обсяг товарного експорту перевищив $23,2 млрд. Одночасно рівень експорту послуг з України зріс на 5,7%, склавши у абсолютному виразі $5,38 млрд та перевищивши імпорт. Позитивне сальдо торгівлі послугами за перше півріччя 2018 року склало $2,8 млрд.

Також в уряді зазначають, що для України Євросоюз залишається ключовим зовнішнім ринком. Обсяг експорту товарів та послуг до ЄС за підсумками першого півріччя 2018 року перевищив $11,1 млрд.

Раніше ми інформувалиУкраїнський експорт до Африки перевищив експорт до РФ — дані BBC про те, що обсяг експорту з України до країн Африки перевищив показники експорту до північно-східного «сусіда».