В Україні вперше запустили виробництво снарядів за стандартами NATO

Čytaty latynkoju
В Україні вперше запустили виробництво снарядів за стандартами NATO

Виготовлення боєприпасів для «Гіацинту» є першим етапом у цільовій програмі, затвердженій Президентом України. На наступних етапах отриманий досвід та відпрацьовані технологічні та виробничі процеси дозволять у короткий строк перейти до виробництва снарядів і для інших артилерійських систем, інформують в «Укроборонпромі».

Що забезпечить нове оборонне виробництво

Мова йде про випуск снарядів для всіх артилерійських систем починаючи від 100-мм, до натівського калібру у 155-мм. Цей діапазон боєприпасів цілком перекриває всі потреби українського війська — як наявні, так і перспективні.

«Можу запевнити, що підприємства «Укроборонпрому» готові забезпечити Збройні сили та інші силові відомства снарядами великих калібрів, дефіцит яких виник після окупації окремих районів Донеччини та Луганщини та знищенням на цих територіях заводів, які раніше випускали такі боєприпаси», — зазначив Генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Павло Букін.

Як виглядає виробничий процес

Саме виробництво нового снаряду розпочинається з роботи потужного пресу, який з силою у 850 т формує розігріту заготовку у печі з температурою до 1,2 тис градусів за Цельсієм. Цей прес має комп’ютеризоване управління, що дозволяє з високою точністю контролювати весь процес та заощаджувати ресурси. Далі сформовані заготовки проходять гартування та очистку від окалини, після цього на спеціальному автоматичному станку проходить наплавлення мідних поясків. Потім снаряд проходить обробку на нових станках з числовим програмним управлінням, що гарантує надвисоку точність робіт. Усі роботи виконуються за міжнародними стандартами ISO-9001:2000, аерокосмічним і військовими стандартами AS/EN-9100 та AQAP-2110.

Фактично, мова йде про багатоступеневий контроль якості, який включає понад 10 перевірок на всіх етапах виробництва. Для цього застосовується ультразвуковий контроль, контроль розмірів з точністю вимірювання у 1,5 мікрона, проводиться випробування на твердість, гідровипробування на міцність корпусів снарядів, магнітно-порошковий контроль відсутності мікротріщин та інші види перевірки.

Нагадаємо, раніше ми інформувалиMicrosoft допоможе українському Міноборони зі стандартами NATO про співпрацю Microsoft та українського Міноборони для запровадження стандартів IT-безпеки за стандартами NATO.