У ЄС планують перейти на єдиний порт для зарядки смартфонів

Čytaty latynkoju
У ЄС планують перейти на єдиний порт для зарядки смартфонів

Європейська комісія наполягає на єдиному зарядному порті вже майже 10 років. Причини — понад 51 тис тонн електронних відходів щороку від старих зарядних пристроїв, а також незручність для користувачів. На часі дізнатися, хто із світових компаній-гігантів готовий перейти на єдиний порт для зарядки смартфонів.

Які компанії підтримують цю ініціативу

Користувачі IPhone і Android вже давно скаржаться на використання різних зарядних пристроїв для своїх телефонів. У відповідь на тиск ЄС 14 компаній, зокрема Apple, Samsung, Huawei і Nokia, підписали добровільний меморандум про взаєморозуміння в 2009 році, погодившись гармонізувати зарядні пристрої для нових моделей смартфонів, які надійдуть на ринок у 2011 році. Згодом деякі компанії підписали листа про наміри у 2013 і 2014 роках після закінчення терміну дії Меморандуму в 2012 році.

Нагадаємо, що у Європейському Союзі досліджуютьУ ЄС досліджують думку щодо відмови від переходу на літній час думку щодо відмови переходу на літній час. Європейським громадянам і зацікавленим сторонам пропонується поділитися своїми думками з цього питання, заповнивши до 16 серпня онлайн-форму.

Це опитування є частиною оцінки директиви літнього часу ЄС, яку Комісія розпочала, щоб оцінити, чи слід змінювати правила. Воно проводиться слідом за голосуванням Європейського парламенту щодо резолюції про літній час в лютому 2018 року, а також у зв’язку з проханнями громадян і деяких держав-членів ЄС.

У резолюції Європарламенту, зокрема, вказується на те, що різні дослідження фіксують негативний вплив переходу на літній час на людське здоров’я. Чинна директива про літній час набула чинності у 2001 році. Вона надає гармонізовану дату і час для початку і закінчення періоду дії літнього часу на території ЄС з метою допомогти внутрішнім ринкам функціонувати більш ефективно.