У Києві відкрили першу бібліотеку для незрячих

Čytaty latynkoju
У Києві відкрили першу бібліотеку для незрячих

Першу бібліотеку для людей з вадами зору відкрили 3 серпня по вулиці Тургенєвська, 83-85. Спеціальне обладнання закупили Публічна бібліотека ім. Лесі Українки і Центральна бібліотека ім. Тараса Шевченка для дітей.

Яке обладнання є всередині 

Тепер там є стаціонарні відеозбільшувачі з комп’ютерами та програми екранного збільшення, які допоможуть людям зі слабким зором читати друковані книги та статті з інтернету. Для незрячих читачів встановили програму Jaws, якої раніше не було в відкритому доступі. Вона дозволяє незрячим отримати доступ до інтернету і будь-якого контенту за допомогою голосового синтезатора.

На початку вересня мають відкрити другу повністю безкоштовну і доступну бібліотеку для незрячих на проспекті Перемоги. В районі метро Політехнічний інститут — у Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка для дітей.

Ідею створення таких бібліотек у Києві підтримала і профінансувала благодійна барахолка Кураж Базар, де у травні, на індійському найт-маркеті зібрали необхідну суму 600 тис грн.

До речі, раніше ми повідомлялиКиївська бібліотека отримала нову айдентику, що в Києві після ремонту відкрилася  бібліотека імені Павла Тичини, яка отримала нову айдентику. У бібліотеці реалізували громадський проект Biblio Hub,  покликаний зробити бібліотечний простір зручним для людей з вадами зору та інвалідністю

В основі проекту: ідея допомогти людям з вадами зору відчути себе часткою повноцінного життя. Це робиться шляхом створення сучасного зручного інформаційного простору на базі бібліотеки ім.П.Тичини. Реалізація проекту сприятиме соціалізації та адаптації незрячих людей в суспільстві, створить місце для спілкування, читання та проведення дозвілля. Розташована бібліотека за адресою: вулиця Андрея Шептицького, 24.