Міноборони Литви попередило про небезпеку додатку «Яндекс.Таксі»

Čytaty latynkoju
Міноборони Литви попередило про небезпеку додатку «Яндекс.Таксі»

Інформацію щодо цього додатку з РФ розмістили на сайті Міністерства оборони Литви. Там також застерігають від використання цього мобільного сервісу для виклику таксі тими, хто працює на державній службі, є посадовими особами відомств та співробітниками системи Міністерства оборони Литви.

В чому основні ризики використання цього додатку

Литовське міністерство наголошує, що додаток Yandex.Taxi вимагає надати доступ до великої кількості конфіденційний інформації і дозволів щодо функцій самртфону чи планшета власника. Зокрема, йдеться про активацію камери та мікрофону, доступу до бездротових мереж, тощо. Сервіс розвивається та розробляється у РФ. Відтак представники оборонного відомства Литви застерігають про ймовірність несанкціонованої передачі даних та їхнього накопичення закордонними спецслужбами на території цієї країни. Раніше аналогічні застереження щодо накопичення даних почали поширюватися у ЗМІ в зв’язку із запуском сервісу Telegram.Passport (який збирає паспортні відомості про користувача начебто для спрощеної авторизації). Також днями декілька Telegram-каналів поширили інформацію щодо окремої email-скриньки для формування анонімних скарг на користувачів VK.com, які на думку скаржника, порушують закони РФ. Все це опосередковано свідчить про можливості накопичення особистих даних іноземних громадян, які користуються сервісами північно-східного «сусіда» України.

Згідно з даними звіту, на який посилається литовська розвідка, «російські спецслужби мають правові повноваження та технології отримати доступ до даних російських і іноземних громадян за умови використання ними електронних платформ комунікації з РФ».

Раніше ми розповідали, чим можна замінитиЧим замінити email-скриньку на «Яндексі» чи Mail.ru? «санкційні» сервіси для збереження своїх даних.