За півроку обсяги будівництва в Україні зросли майже на 3%

Čytaty latynkoju
За півроку обсяги будівництва в Україні зросли майже на 3%

Про те, що об’єми будівництва в Україні зросли, повідомив заступник міністра ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook. Там він наводить кількісні показники галузі і підсумки звітного періоду.

Про об’єми будівельних робіт

«За перші 6 місяців 2018-го будівельні підприємства України вже виконали роботи на 48 млрд грн. Це — майже на 3% більше, ніж за півроку 2017-го, що означає, що будівельна галузь продовжує стабільно розвиватися і демонструвати позитивний результат. Маю надію, що протягом року ця тенденція збережеться», — написав  Лев Парцхаладзе.

За підсумками звітного періоду індекс будівництва інженерних споруд склав 107,5%, будівель – 98,8% (житлових – 97,7%, нежитлових – 100%).

У розрізі регіонів, за інофрмацією «Мінфін», лідерами за обсягами виконання будівельних робіт стали:

  • Одеська область (5,7 млрд грн)
  • Дніпропетровська область (5 млрд грн)
  • Харківська область (5 млрд грн)
  • місто Київ (11 млрд грн).

Області, які лідирують за темпами росту:

  • Івано-Франківська (141,5%)
  • Одеська (133,8%)
  • Чернівецька (122,4%)

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоcнащення становили 78,6% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 12% та 9,4% відповідно, зазначено в аналітичному звіті.

Нагадаємо, що в Україні оновилиВ Україні оновили стандарти будівництва вулиць та доріг будівельні норми, згідно з якими відтепер будуватимуться вулиці й дороги. Мінрегіон оголосив про затвердження чотирьох державних будівельних норм (ДБН), зокрема «Вулиці та дороги населених пунктів». Відтепер планування щодо нових об’єктів має враховувати ці нові норми та їхні вимоги.